Türk akademisyen yeni kitabını Bulgaristan’da tanıttı

Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.

Türk akademisyen yeni kitabını Bulgaristan’da tanıttı

27 Eylül 2017 21:05

Ahmet Altay, 20-21 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen “Digital Libraries and Education” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.


Bulgaristan üniversite ve halk kütüphanelerinde görev yapan yönetici ve kütüphanecilerin ilgiyle takip ettiği panelde konuşan Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Altay, bilgi toplumuna geçiş sürecinde Turkiye’de ve Bulgaristan’da halk kütüphanesi hizmetleri (The Public Library Services in Turkey and Bulgaria in the Transition Process to Information Society) isimli kitabını da tanıttı.


Eserin hem Türkiye’deki hem de Bulgaristan’daki Halk kütüphanelerini bilgi toplumu ekseninde ele alan ilk kapsamlı çalışma olduğunu belirten Dr. Altay, “Çalışmada ilk defa bilgi toplumunun halk kütüphanesi unsurları ve hizmetleri üzerindeki etkileri ele alınmıştır. Ayrıca eser Bulgaristan’daki ve Türkiye’deki halk kütüphanesi hizmetlerini karşılaştırmalı olarak ele alan ilk çalışmadır. Komşu ülkemiz Bulgaristan ile altı yüzyıla yakın ortak kültür ve tarih mirasına sahip olmamıza rağmen Türkiye’de Bulgaristan ile ilgili yazılmış kaynakların sayısının yeterli olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu durum kütüphanecilik ve kütüphaneler hakkındaki yayınlar içinde geçerlidir” dedi.


Altay, konuşmasının ardından dinleyicilere hediye ettiği kitaplarını imzaladı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
30
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç