İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İzmirliler Ulu Önder için yürüyecek

İzmir’de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79.

İzmir'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde Ataya Saygı Yürüyüşünün bu yılda 10. kez düzenleneceği ifade edilirken, yürüyüşte 350 metre uzunluğunda dev Atatürk posteri de açılacak.


İzmirliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde bir kez daha sevgi ve saygıyla anmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 10 Kasım Atatürk'ü anma programı kapsamında unutulmayacak bir etkinliğe imza atacak. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek geleneksel "Ata'ya Saygı Yürüyüşü" 10 Kasım Cuma günü saat 12.00'de Alsancak Limanı önünden başlayacak. Bu yıl 10. kez düzenlenecek yürüyüşe katılacak İzmirliler, 350 metre uzunluğundaki dev Atatürk posterini taşıyarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar ilerleyecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, tüm ilçelerden katılım gerçekleşmesi beklenen bu anlamlı yürüyüşte İzmirlilere eşlik edecek.


Ata'ya Saygı Yürüyüşünün son bulacağı Cumhuriyet Meydanında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan bir dinleti sunacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu işbirliğiyle 10 Kasım "Atatürk'ü Anma Konseri Sarı Zeybek Sahne Kantatı" 10 Kasım Cuma günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Büyük Salon da gerçekleşecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.