Kars’ta, Gaziler Günü kutlandı

Kars’ta, Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Kars’ta, Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül 2017 12:55


Kars Valiliği önünde düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yüksel Öztürk, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.


Yüksel Öztürk, “Ülkemiz toprakları bulunduğu bölge ve stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca daima düşmanların hedefi haline gelmiştir. Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış Türk milleti canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını hedef alan her saldırıya binlerce şehit vererek, gazi olma pahasına korumasını bilmiştir. Dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sarıkamış’ta, Kore’de, Kıbrıs’ta 15 Temmuz hain darbe girişiminde vatanın müdafaası ve dünya barışı için şahadete ulaşan ve gazi olarak dönen kahraman evlatlarımız bugün ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak için dış güçlere ve kanlı terör örgütlerine karşı ülkemizin Güney Doğu Bölgesi’nde vatan için canını seve seve vermektedir” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından program sona erdi.


Gaziler Günü programına; Vali Vekili Mehmet Halis Aydın, Garnizon Komutan Vekili Tank Albay Ali Fuat Arıkan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Erdem, kurum ve daire amirleri ile gaziler ve öğrenciler katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARS HAVA DURUMU
23
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  23°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç