" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Adana Rotary Kulübü'nden Ramazan Yardımı

" width="780" height="429" alt="">

Adana Rotary Kulübü her yıl geleneksel olarak üyelerinin katkıları ile dağıttığı Ramazan paketlerinin bir bölümünü Şehit Aileleri Derneği'ne bir…

Adana Rotary Kulübü her yıl geleneksel olarak üyelerinin katkıları ile dağıttığı Ramazan paketlerinin bir bölümünü Şehit Aileleri Derneği'ne bir bölümünü de Umut Dayanışma Engelliler Derneği'ne ulaştırdı. Ramazan paketinin yanı sıra Adana Rotary Kulübü ve Fahri Başkan Esin Parlak tarafından birer tanede tekerlekli sandalye bağışlandı.
Umut Dayanışma Engelliler Derneği'ndeki malzeme dağıtımına Derneklerden Sorumlu Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Adana Rotary Dönem Başkanı Cenk Erdemışık ve eşi Nilsen Erdemışık, dernek yönetimi ve üyeleri katıldı. Misafirler geçtiğimiz günlerde Umut Dayanışma Engelliler Derneği fahri başkanlığına getirilen Esin Parlak ve dernek başkanı Sevim Eyrisakal tarafından karşılandı.
2 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞLANDI
Dağıtılan Ramazan paketlerinin yanı sıra Esin Parlak, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre kullandığı tekerlekli sandalyeyi de derneğe hediye etti. Ayrıca Adana Rotary Kulübü'de Dönem Guvernörü Canan Ersöz tarafından verilen tekerlekli sandalyeyi derneğe bağışladı. Sandalyenin teslimi sırasında tekerlekli sandalyeye sahip olan Gizem'in mutluluğu görülmeye değerdi. Tören sırasında bir konuşma yapan Derneklerden Sorumlu Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, katkıda bulunan Adana Rotary Kulübü üyelerine ve fahri başkan Esin Parlak'a teşekkür etti ve birlikte paketleri engellilere dağıttılar.
Adana Rotary Kulübü Başkanı Cenk Erdemışık ise ülkemizde yaşayan 9 milyon engelli sayısı var. Oldukça yüksek bir sayı ve tüm bireylere görevler düşüyor. Biz de üzerimize düşeni yapmak için buralara geldik. Her insan, bu toplumda engelliler için neler yapabileceğini düşünmek ve harekete geçmek zorundadır. Bu, maddi veya manevi her türlü desteği vermelidir. Yarın her hangi birimiz engelli olabiliriz. Bizler Adana Rotary Kulübü olarak her yıl geleneksel hale getirmeye çalıştığımız ramazan paketlerini sizlerle paylaşmaktan ve birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dilerim ki ilerki yıllarda engelsiz bir Türkiye'de birlikte oluruz" şeklinde konuştu.
ŞEHİT AİLELERİNE DE RAMAZAN YARDIMI
Adana Rotary Kulübü her yıl geleneksel olarak yaptığı Ramazan paketlerinin bir bölümünü de Şehit Aileleri Derneği'ne bağışladı. Şehit Aileleri Derneği'nde düzenlenen törene Adana Rotary Kulübü Başkanı Cenk Erdemışık ve eşi Nilsen Erdemışık, Adana Rotary Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Topaloğlu, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Emine Kunt ve şehit aileleri katıldı. Dernek Başkanı Emine Kunt, "Adana Rotary kulübü'nün her yıl geleneksel olarak bizlere yaptığı bu yardımdan dolayı kulüp yetkililerine ve emeği geçen herkese dernek üyelerimin adına teşekkür ediyorum. Rotaryler her zaman yanımızda olduklarını hissettirerek bizleri mutlu ediyorlar. Başkanlığı yeni devralan Cenk beye de başarılar diliyorum" dedi.
Adana Rotary Kulübü Başkanı Cenk Erdemışık ise yaptığı konuşmada, "Bir baba olarak burada konuşmak benim için inanın çok zor. Türk milleti olarak bizler sevinç ve acılarımızı paylaşırız. Biliriz ki paylaştıkça sevinçler çoğalır, acılarımız bir nebze de olsa azalır. Adana Rotary Kulübü olarak, her yıl geleneksel hale getirmeye çalıştığımız ramazan paketlerini bu yılda sizlerle paylaşmak bizleri çok mutlu ediyor. Kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.