RSS

www.iha.com.tr RSS Servisi

www.iha.com.tr RSS Servisi; iha.com.tr'nin tüm içeriğinin, son dakika haberlerinin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir.

Bu servis aracılığıyla, www.iha.com.tr’nin tüm içeriğini, güncellenen her bilgiyi anında bilgisayarınıza indirebilecek, tüm son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabileceksiniz.

www.iha.com.tr RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmak ve haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmek.

RSS nedir?

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.

RSS, dünyadaki en güncel haberlerin, en kısa sürede size ulaşmasını sağlayan bir servisdir. İlgilendiğiniz konularla ilgili son haberleri anında ekranınıza getirerek haberi size ulaştırır.

RSS servisinden nasıl faydalanacaksınız?

RSS servisinden fayadalanabilmek için bir RSS okuyucu program sahibi olmalısınız. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini bilgisayarınıza indirmelisiniz.

RSS servisi haber linklerinden ilginizi çeken konunun adresini okuyucu programınıza tanıtabilir ya da RSS butonuna tıklayarak dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.