ÇEVRE - 29 Mayıs 2024 Çarşamba 07:53

Karaisalı’da orman yangın tatbikatı

A
A
A
Karaisalı’da orman yangın tatbikatı

Adana’nın Karaisalı ilçesinde 2024 yılında orman yangınlarıyla daha etkin mücadele etmek amacıyla yangın tatbikatı yapıldı.


Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikat Orman Bölge Müdürü Tahsin Etli başkanlığında icra edildi.


Tatbikat sonrası değerlendirmede bulunan Etli, muhtemel orman yangınlarında personelin her an hazır olabilmesi için tatbikatların devam edeceğini ifade etti.


Tatbikata Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Nezir Şahbazoğulları, İşletme Müdürü Şükrü Mirik ve orman yangınlarıyla mücadelede görevli personel katıldı.Karaisalı’da orman yangın tatbikatı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Gümüşhane Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğasıyla hayran bırakıyor Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki Altınpınar köyünde bulunan Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğası, etrafındaki ormanları, civarındaki otantik yaylaları ve doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor. Gümüşhane’nin turizmdeki parlayan yıldızı Torul ilçesindeki Altınpınar köyünde bulunan ve Zigana dağının eteklerindeki Limni Gölü Tabiat Parkı ile aynı isimli Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğası, etrafındaki ormanları, civarındaki otantik yaylaları ve doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor. Denizden bin 880 metre yükseklikte, Gümüşhane’ye 37, Torul ilçesine ise 15 kilometre uzaklıktaki gölün el değmemiş doğası ve kamp alanları ziyaretçileri kendisine adeta hayran bırakıyor. “Çadırları göl kenarına kurup, göl manzarasıyla uyanıyorsunuz” Ankara’dan gölü ziyaret etmek için gelen İpek Ereli, “Ben burayı çok güzel buldum doğayla iç içe. Herhangi bir tesis kurulmamış ve bunun böyle olması bence daha güzel çünkü doğallığı bozmuyor. Çadırları direk göl kenarına kurarak kamp yapabiliyorsun, uyandığında göl manzarasıyla uyanıyorsun. Doğayla iç içe olmaması ve insanların yığılmamış olması burayı daha güzel yapıyor” diye konuştu. “Altınpınar Limni Gölü’nün el değmemiş doğasının bozulmaması gerekiyor” Kamp yapmak için Altınpınar Limni Gölü’nü tercih eden Ali Çetinel, “Doğal güzellikleri ve tabiatıyla bence herkesin gelip görmesi gereken harika bir yer. Buranın kesinlikle bozulmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Giresun Giresunlu taraftar, Galatasaray sevdasıyla binasını sarı-kırmızıya boyadı Giresun’da yaşayan ve çocukluktan beri Galatasaray taraftarı olan Mustafa Bayraktar (45), Galatasaray’ın Süper Lig’de 24. kez şampiyon olmasının ardından oturduğu binayı sarı ve kırmızı renklere boyattı. Mahalle sakinlerinin ve sokaktan geçenlerin ilgisini çeken evin önünde bazı taraftarlar da önünde hatıra fotoğrafı çektiriyor. Giresun Yenimahalle’de yaşayan Mustafa Bayraktar, Galatasaray’ın Süper Lig’de 24. kez şampiyon olması ve takımına olan sevgisi nedeniyle 5 katlı binayı 60 kilo boya kullanarak sarı ve kırmızı renklere boyattı. Bayraktar, ayrıca binanın duvarlarına Galatasaray logosunu ve 4 yıldızını da yapmayı ihmal etmedi. "Binada oturanların hepsi Galatasaraylı" Galatasaray şampiyon olduğu için evini sarı-kırmızıya boyattığını belirten Bayraktar, "Galatasaray sevdam kendimi bildim bileli var. Bu nedenle oturduğum binayı tutkunu olduğum sarı ve kırmızı renklere boyattım. Sarı ve kırmızı renk artık kanıma işlemiş. Bina bir aile apartmanı olunca boyatmakta bir sorun yaşamadım. Binada oturanların hepsi de Galatasaraylı. Galatasaray’ın maçı olunca hepsi benim eve gelirler. Ama hiç biri benim kadar fanatik değil. Bu yüzden binayı kendi imkanlarımla kendi emeğimle tek başıma boyadım. Aslında daha önce de boyamışlığım var, bu kadar değil. Yalnız zamanla kaybolmuştu. Yeniden boyamak için Galatasaray’ın şampiyon olmasını bekliyordum. Yavaş yavaş tam şampiyonluğa denk getirdim ve şampiyon olduğu anda son fırçayı vurdum. Binanın tamamına sarı-kırmızı 60 kilo boya harcadım” dedi. Oğlunun adını Hagi koydu Galatasaray sevdasını çocuklarına da taşıdığını anlatan Bayraktar, “Çocuğum olursa Galatasaray’da oynamış iz bırakan futbolcuların isimlerini vermeyi düşünüyordum ama uzun yıllar çocuğum olmadı. Evlendikten 10 yıl sonra biri erkek, ikisi kız üçüzlerim oldu. Ben de oğlumun adını Galatasaray’ın unutulmaz oyuncusu Hagi’nin adını verdim ama nüfusa Hacı olarak kaydedildi biz yine de Hagi olarak çağırıyoruz” diye konuştu. Formasını giymeyi hayal ettiği Galatasaray’dan imzalı forma istedi Galatasaray’ın son yıllardaki bütün kadrosunu ezbere bilen Hacı ise, “Ben de doğuştan Galatasaray taraftarıyım. Son yıllardaki bütün kadrolarını ezbere biliyorum. Kendim de iyi bir futbolcu olmak istiyorum ve bunun için futbol okuluna gideceğim. Sol ayağımı iyi kullanıyorum. Santrfor veya sol kanatta iyi oynayan biriyim. Gelecekte bir Galatasaray forması giymek hayalimdir. Buradan hemşerimiz olan Galatasaray Başkanı’ndan ben ve kardeşlerim için imzalı forma istiyorum. Bu beni ve ailemi çok mutlu edecektir” dedi.