YEREL HABERLER - 11 Nisan 2012 Çarşamba 12:20

İŞİTME ENGELLİ SPORCULARIN VELİLERİ SPOR-DER`İ ZİYARET ETTİ

A
A
A
İŞİTME ENGELLİ SPORCULARIN VELİLERİ SPOR-DER`İ ZİYARET ETTİ

Adıyaman`da işitme engelli sporcuların velileri, Spor-Der`i ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Adıyaman Spor-Der Başkanı Yusuf Babar ve yönetim kurulu üyeleri, geçen ay Gazi İlköğretim Okulu`ndaki işitme engelli judocuları ziyaret edip velileri ile toplantı yaptıktan sonra çeşitli hediyeler vermişti. Judocu öğrenci velileri, vefa örneği göstererek Başkan Yusuf Babar`ı ziyaret etti. Çok sayıda velinin katıldığı ziyarette, veliler İşitme Engeliler Judo Şampiyonası`nda dereceye giren sporculara desteklerinden dolayı Spor-Der`e teşekkür etti.
Ziyarete sonradan katılan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan da öğrencilere her türlü maddi desteği sağlayacaklarını bildirdi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Bursa Başköy’deki “Dede Helvası” geleneğinde helvalar şifa için yenildi Nilüfer’e bağlı Başköy Mahallesi’nde 1926’dan bu yana gerçekleştirilen geleneksel “Dede Helvası” buluşması yoğun katılımla gerçekleşti . Birlik ve beraberliğin yaşandığı etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de katıldı. Nilüfer’e bağlı Başköy Mahallesi’nde yaşayanların geleneksel olarak sürdürdükleri “Dede Helvası” etkinliği bu yıl da büyük ilgi gördü. Selanik Krifçe Köyü’nden 1924 yılında mübadele nedeniyle göç edenlerin; yayılan hastalıklara karşı şifa amacıyla helva dağıtması bir geleneğe dönüştü ve 98 yıldır sürdürülüyor. Başköylüler’in bu yıl da aksatmadan sürdürdüğü Dede Helvası’na, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Milli Savunma eski Bakanı Turhan Tayan, Nilüfer İlçe Kaymakamı Murat Süzen, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Aydın, Nilüfer İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Erdal Akbaş, Nilüfer Ziraat Odası Başkanı Şenol Aybey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, Başköy Muhtarı Recep Uslu ile çevredeki mahallelerin muhtarları, gaziler ve mahalle halkı katıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, 98 yıllık geleneğin yaşatılmasının çok değerli olduğunu belirterek bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği de güçlendirdiğini ifade etti. Buluşmada, mevlidin okunması ve duaların edilmesinin ardından konuklara pilav ve helva ikramı yapıldı. Çok sayıda kişi pilav ve helvayı afiyetle yerken, sağlık, bolluk ve bereket için de dua etti.