İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

AfyoNkarahisar'da drone eğitimleri başladı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknik Destek kapsamında hazırladığı ’Yeni Nesil Eğitiminde Drone Teknolojisi ve Drone Kodlama Eğitimi’ başladı.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknik Destek kapsamında hazırladığı 'Yeni Nesil Eğitiminde Drone Teknolojisi ve Drone Kodlama Eğitimi' başladı.


21 Haziran tarihinde başlayan ve 20 öğretmenin katıldığı eğitimin açılış programına Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın katıldı. Programda konuşan Yalçın, bu eğitimlerin bir çok derse renk katacağını ifade ederek, "Drone kullanımı ve Drone kodlama STEM (FeTeMM) kapsamındaki eğitici eğitimleri sayesinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilme, gelişmeleri takip ederek hayatlarına uygulayabilme gibi konularda daha bilinçli hale gelecek. Eğitime katılan öğretmenlerimiz drone kullanımı ve drone kodlama konusunda bilgi sahibi olarak STEM eğitiminde algoritma yapısını öğretmek ve kodlama eğitimi verilmesine katkı sağlayacak. Bu uygulamaların birçok derse renk katacağı ve öğrencilerin teknolojik okuryazarlık düzeylerini olumlu etkileri olacak. Bilgiye en güncel ve işlevsel hali ile ulaşacaklar ve öğrencilerin ders kitaplarının ötesine geçmesi, içerik oluşturmasıyla öğrencilerin özgüvenlerinin gelişmesini sağladığı gibi teknolojinin eğitim hayatına sağladığı faydalar konusunda farkındalıklar kazanacaklar" dedi.


Öte yandan eğitimlerin 25 Haziran tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.