İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Yuvadan düşen minik saksağanlar için itfaiye seferber oldu

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçede yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki yuvalarından düşen iki saksağan yavrusu itfaiye ekipleri tarafından merdivenle yuvalarına konuldu.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçede yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki yuvalarından düşen iki saksağan yavrusu itfaiye ekipleri tarafından merdivenle yuvalarına konuldu.


Olay, Sandıklı ilçesi Zafer Mahallesi TOKİ konutlarında meydana geldi. Ekmek almak için evinden markete doğru giden Erkan Eflatun isimli mahalle sakini ağacın dibinde iki kuşun olduğunu ve uçamayarak çırpındıklarını fark etti. Kuşların yuvalarından düştüğünü anlayan Eflatun, ardından minik kuşları bulduğu bir kutuya koyup koruma altına alarak sonrasında itfaiyeyi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine itfaiye aracı ile bölgeye giden ekipler, kuşların saksağan yavrusu olduğunu ve bulundukları ağacın tepesindeki yuvalarından düştüğünü belirledi. İtfaiye ekipleri ardından aracın merdiveni ile kuşları yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki ağacın tepesine çıkarıp yuvalarına geri koydu. Ekiplerin yavruları yuvalarına koyduktan sonra binanın çatısında bulunan anne saksağanın ise hemen yuvasına doğru uçtuğu belirtildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.