İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Aksaray'da fırınlar denetleniyor

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda şehir genelinde hizmet veren fırınları ve unlu mamul üretimi yapan işletmeleri denetledi.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer'in talimatları doğrultusunda şehir genelinde hizmet veren fırınları ve unlu mamul üretimi yapan işletmeleri denetledi.


Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde işletmelerin hijyen durumları ve üretilen ürünlerin gramajları kontrol edildi, korona virüs tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığına bakıldı. Şehir genelinde fırınlarda yapılan denetimlerde, çalışanların maske ve eldiven kullanıp kullanmadığı kontrol edildi. Ayrıca üretilen ürünlerin gramajlarını ölçen görevliler, sonrasında üretim bölümlerini kontrol etti.


Halk sağlığını korumak amacı ile denetimlerin yıl boyunca süreceğini ifade eden Aksaray Belediyesi yetkilileri, denetim yapılan iş yerlerinde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, çalışanların kılık kıyafetleri, fırınların temizliği, hammaddelerin saklanma şartları, ürünlerin son kullanma tarihleri ve gramajlarının kontrol edildiğini kaydetti.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.