YEREL HABERLER - 16 Nisan 2012 Pazartesi 16:11

VOLEYBOL`DA KORKUTELİ LİSESİ ŞAMPİYON

A
A
A
VOLEYBOL`DA KORKUTELİ LİSESİ ŞAMPİYON

Korkuteli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Genç Kızlar Voleybol Turnuvasında Korkuteli Lisesi şampiyon oldu.
Korkuteli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Okullar Arası Genç Kızlar Voleybol Turnuvasına Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Korkuteli Lisesi, Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Fatma Mehmet Cadıl Anadolu Öğretmen Lisesi katıldı. Finalde Hacı Ethem Şerife Kavukçu Lisesi ile karşılaşan Korkuteli Lisesi, maçı 2-1 yenerek şampiyon oldu. Okullar Arası Genç Kızlar Voleybol Şampiyonasında birinci olan Korkuteli Lisesi takımını arkadaşları tribünden yalnız bırakmadı.
Gençlik spor ilçe müdürü Atila Ünlü, ``Voleybolda kulüplerin ve okulların sayesinde iyi seviyelere geleceğimize inanıyorum. Müdürlüğümüz tüm spor branşlarına olduğu kadar Voleybola da büyük önem veriyor. Turnuvaya katılarak geleceğimize ışık tutan tüm gençlerimizi gönülden tebrik ediyorum`` diye konuştu.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Gaziantep Gaziantepli baklavacılardan bayram yoğunluğu Gaziantep’te bayramların vazgeçilmez lezzeti Antep baklavasının üretimi Kurban Bayramı öncesinde 4 katına çıktı. Vatandaşlardan yoğun talep gelirken, baklava ustaları ise talepleri karşılamaya çalışıyor. Türk mutfağının en önemli tatlıları arasında yer alan, coğrafi işaret almış olup adı Gaziantep ile özdeşleşen baklava üretimi Kurban Bayramına sayılı günler kala 4 katına çıktı. Bir taraftan üretimi arttıran Hamido Baklavaları bir taraftan da bayram kampanyası yapınca vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Bayram öncesi herkesin bu eşsiz lezzetleri tatması için başlatılan kampanya ile Gaziantep’te Hamido baklava İşletmelerinde oturup, baklava yiyenler için, içerisinde 3 dilim baklava, 1 tabak kavrulmuş tuzlu fıstık, dondurma ve 1 fincan kahvenin yer aldığı menü yer alıyor. Fiyatı ise 120 TL’den satışa sunuluyor. “Günde yaklaşık 4 ton baklava üretiyoruz” Bayram döneminde yaklaşık 4 tona yakın baklava ürettiklerini söyleyen Hamido Baklavaları İşletme Sahibi Behzat Bozkurt, “Kurban bayramına sayılı günler kala Türkiye’nin birçok şehrinden ve dünyanın birçok ülkesinden siparişleri almaya başladık. Ustalarımız siparişlere erken cevap vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Şuan ki mevcut üretimimiz normal üretime oranla 3-4 kat arttı. Bayram döneminde günde yaklaşık 4 ton baklava üretiyoruz” dedi. Kalitesiz baklavaya dikkat Vatandaşları kalitesiz baklavalara dikkat etmesi yönünde uyaran Behzat Bozkurt, baklavanın fiyatına ve içerisinde kullanılan ürünlerin kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Bozkurt, “Baklavada öncelikle fiyatına bakabiliriz. Fiyatı bize birçok noktada kalitesiyle ilgili bilgi verebilir.1. sınıf Gaziantep baklavası zamanında hasat edilmiş boz iç fıstık, zamanında üretilmiş sadeyağ ile imal edilir. Aynı zamanda doğal pancar şekeri ile imal edilir. Yediğiniz zaman mideyi bozmaması baklavanın kaliteli olduğu anlamına gelir” ifadelerini kullandı. “Kampanyalar ile vatandaşların baklavaya kolay ulaşmasını sağlıyoruz” Fiyat artışlarına rağmen kampanyalar düzenleyerek vatandaşların baklavaya kolay ulaşmasını sağladıklarını belirten Behzat Bozkurt, “Şu an fıstıklı baklavanın kilogram fiyatı 950 TL ancak enflasyonist bir dönemde yaşadığımız için bu dönemde insanların baklavaya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Gaziantep’teki şubelerimizde kampanyalar yaparak vatandaşların baklavaya kolay ulaşmasını ve tüketmesini sağlıyoruz. Müşterilerimizin aldığımız geri dönüşler çok olumlu. Bizler de çok mutluyuz. Gaziantepli vatandaşlarımızın baklava tüketmesi için elimizden gelen her türlü desteği de vermeye hazırız” diye konuştu.