ASAYİŞ - 01 Aralık 2011 Perşembe 00:14

ANTALYA`DA SİLAHLI SOYGUN

A
A
A
ANTALYA`DA SİLAHLI SOYGUN

Antalya’da, bir markete giren silahlı soyguncu, kasadan yaklaşık 4 bin lira çalarak kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre olay, saat 21.00 saatlerinde Kepez ilçesi Yeni Mahalle Sakarya Bulvarı üzerindeki bir market zincirinin şubesinde meydana geldi. Marketin kapanmasına yakın alışverişe gelen 30-35 yaşlarındaki bir kişi, sepetini doldurduktan sonra kasaya geldi. Yanında getirdiği silahı çıkaran soyguncu, market personeli O.Ü.’nün sağ elini plastik kelepçe ile bağlayarak etkisiz hale getirdi. Zanlı, ardından kasadaki yaklaşık 4 bin lirayı alarak kaçtı. Bu arada diğer market personeli B.K. ise polisi
aradı. Kısa sürede olay yerine gelen polis, zanlının eşkalini alarak, arama başlattı. Market çalışanlarının ifadesini alan polis, soyguncunun sepetine doldurduğu fakat götüremediği ürünler üzerinde parmak izi çalışması yaptı.
Polis, marketin güvenlik kamerasını da incelemeye aldı. Görüntülerde soyguncunun, marketin içinde kafasında kapşon bulunduğu ve alışveriş yaptığı gözlendi. İki kez kasaya yaklaşan zanlı, kasanın dolu olduğunu görünce marketin içinde dolaşmaya devam ediyor. Kasada kimsenin olmadığı anda zanlının market çalışanının etkisiz hale getirdiği görülüyor.
Polis, eşkali belirlenen zanlıyı yakalamak için çalışmasına devam ediyor.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Denizli Başkan Çavuşoğlu’ndan Babalar Günü mesajı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çavuşoğlu, mesajında babaların aile ve toplum üzerindeki vazgeçilmez rollerine dikkati çekti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Babalar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında babaların sadece ailenin ekonomik yükünü taşıyan kişi olmadığını, aynı zamanda çocukların ilk öğretmenleri, rehberleri ve en büyük destekçileri olduğunu vurguladı. Babaların fedakârlık ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla çocuklarına örnek olduklarını belirten Çavuşoğlu, "Babalarımız, hayatımız boyunca bizlere doğruyu ve yanlışı öğreten, her zaman yanımızda olan kahramanlarımızdır. Onların öğretileri ve bize verdikleri değerler, hayatımızın her alanında bize rehberlik etmeye devam ediyor. Güven, samimiyet, güçlü duruş, gayret ve dürüstlüğün temelini babalarımızdan aldığımız sevgiyle hayatımızda inşa ediyoruz " dedi. Başkan Çavuşoğlu, tüm babaların Babalar Günü’nü kutlayarak, "Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, babası Ali Rıza Efendi, şehit ve gazilerimizin babaları ile kendi babam olmak üzere, tüm babalarımıza saygı ve minnetlerimi sunuyorum. Her biri, bizim için birer kahramandır ve onların değerini her zaman bilmeliyiz" dedi. Başkan Çavuşoğlu, babalarına duydukları sevgiyi ve saygıyı göstermek için bu özel günü fırsat bilen çocuklara da seslenerek, "Bu özel gün, babalarımıza olan sevgimizi ve minnettarlığımızı ifade etmek için güzel bir fırsattır. Herkesin Babalar Günü’nü kutluyorum ve tüm babalara sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum" ifadelerini kullandı.
Bursa AK Parti’den Bozbey’e bayram çeki eleştirisi Yerel Seçimler öncesinde emeklilere her ay 2 bin lira yardım desteği sözü veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kurban Bayramı öncesi 13 bin emekliye destek verildiğini, rakamın 15 bine çıkacağını açıkladı. Bozbey’in bu açıklaması ile birlikte 720 bin 430 emeklinin bulunduğu Bursa’da 705 bin emekli, Başkan Bozbey’in ‘Kriterlerine’ takılarak hüsrana uğradı. Büyükşehir Belediyesinin Haziran ayı meclis toplantısına, Başkan Bozbey’in seçim öncesi vermiş olduğu emeklilere her ay 2 bin liralık yardım sözü ile ilgili soruya verdiği cevap damga vurdu. Yardımlarla ilgili soru soran AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sait Adiloğlu, “Sayın başkanım, emekliler sizden müjde bekliyor. Bununla ilgili geçmişte emeklilerimize 2 bin TL destek sözü vermiştiniz. Dün itibari ile açıklanan rakamlara göre 13 bin kişiye destek verilmiş. 720 bin 430 kişinin emekli olduğu Bursa’da gerçekten 13 bin kişiye mi destek vereceksiniz? Her defasında emeklilerin maaşlarının yetersiz olduğunu beyan ettiğiniz bir yerde, bu kriterleri neye göre belirlediniz? AK Parti olarak geçmiş bayramlarda 50 Bin kişiye sosyal destek çekleri veriyorduk, aynı şeklide desteğiniz devam edecek mi?" sorusunu yöneltti. Ali Sait Adiloğlu’nun sorusunu cevaplayan Bozbey, yardım için 120 bin başvuru olduğunu ve bunlardan 13 bininin ‘devletin belirlediği kriterlere’ uygun olduğunu ifade etti. “Aynı zamanda bu kriterleri yumuşattık ve kendine ait evi olanları da bu kriterlere dahil ettik” şeklindeki açıklaması ve yalnızca 13 bin kişiye yardım yapılması, Kurban Bayramı öncesi Başkan Bozbey’den sözünü tutmasını bekleyen 705 bin emekliye hayal kırıklığı ve hüsran yaşattı. Bozbey’in açıklamasında ısrarla devletin emeklilere hayal kırıklığı yaşatan açıklaması ile ilgili değerlendirme yapan AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sait Adiloğlu, "Öncelikle belediyelerin yapacağı sosyal yardımlarla ilgili kriterleri, yine o belediyelerin ilgili birimleri belirler. Devlet belirlemez. Devlet sadece belirlenen kriterleri kontrol edip, uygunsuzluk durumunda müdahale eder. Emeklilere verdiği sözü tutmayan Bozbey, şimdi de kriterleri devletin belirlediği algısı oluşturmak istiyor. Seçim öncesi emeklinin aldığı 10 bin liralık maaşın yetersiz olduğunu her defasında dile getiren Bozbey, emekli hemşerilerimize hayal kırıklığı yaşattı. Oysa önceki dönemde bizler belediyemizin belirlediği kriterlere göre 6 ve 12 ay boyunca ve her iki bayram öncesinde destek verdiğimiz 50 bin ihtiyaç sahibi ailelerin içerisinde, yaklaşık 10 bin emekli aileye zaten destek oluyorduk. Bursa’da 705 bin emekli, bizce Bozbey’in kriterlerine takıldı” dedi.