YEREL HABERLER - 08 Aralık 2011 Perşembe 14:14

DÖRDÜNCÜ KARDEŞLER`DEN `MAKROKOSMOS` VE SAY SÜRPRİZİ

A
A
A
DÖRDÜNCÜ KARDEŞLER`DEN `MAKROKOSMOS` VE SAY SÜRPRİZİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12.Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Ufuk ve Bahar Dördüncü ikilisiyle devam ediyor.
Uzun süredir birlikte çalışmanın getirdiği uyum ve sıradışı teknikleriyle klasik müziğe yeni bir yorum getiren Ufuk ve Bahar Dördüncü, özellikle Fransız müziğindeki başarılı icralarıyla dikkat çekiyor. ’Makrokosmos’ adıyla gerçekleşecek gecede, Dördüncü Kardeşler perküsyonun usta isimleri Francois Volpe ve Sebastien Cordier ile birlikte sahne alacak. 9 Aralık’ta Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenecek konserin sürprizi ise Fazıl Say’ın ’Varyasyonlar op 32’ eserinin Türkiye prömiyerinin gerçekleşecek olması.
GECEDE TÜRKİYE PRÖMİYERİ
Konser gecesinde ikili, bu yıl çıkardıkları ’Makrokosmos Dörtlüsü’ albümünden G.Crumb / Music for Summer Evening adlı parçayı ve ve Prokofiev’in ’Kül Kedisi Suiti’ni seslendirecek. Sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı ve 17 Aralık tarihine kadar devam edecek olan festival, dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Antalya’da buluşturuyor. Ana sponsorluğunu Volkswagen’in yaptığı festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş repertuvarı ve renkli programı ile sanatseverlere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşatıyor.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı yenilendi Nazilli Belediyesi ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı ve sosyal alan yenileme ve yol yapım çalışmalarını tamamladı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde başlattığı köy konağı ve kıraathane yenileme ile yol yapım çalışmalarında sona geldi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve ekibine teşekkür eden Mahalle Muhtarı Hüseyin Tosun; “Köy konağımız ve hemen yanında yer alan kahvehane belediyemiz tarafından yenilendi. Köy konağımızın bahçesinde de düzenleme yapılıyor. Kahvehane ve köy konağında iç ve dış boya, badana, fayans ve mutfak yenileme ön bahçe ve çevresinde parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı. Muhtarlık odası olarak kullandığımız alanında tadilatları tamamlandı. Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a, Belediye Başkan Yardımcımız Ali Ertürk’e, Fen İşleri Müdürlüğümüze Hamidiye köy halkı olarak şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. “Merkezden uzak noktalarda dönüşüm başlattık" Göreve geldiği ilk günden bu yana kırsal kalkınmayı sağlamak için merkezden uzak noktalarda ciddi bir dönüşüm çalışmasına imza attıklarını kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise “Bizler büyük küçük demeden Nazillimizin her noktasına hizmet götürmek, eksikleri tamamlamak için canla başla çalıştık. Özellikle kırsal mahallelerimizde köy içi yolların yanı sıra bahçelere giden dağ ve ova yollarını açtık, parke döşeme çalışmaları yaptık. Bu noktalarda yaptığımız istinat duvarları mahallelerimizi daha güvenli bir hale getirdi. Hemşehrilerimizin bu noktadaki teveccühünü de her daim hissettik. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.
Elazığ Başkan Alan, “Hizmetlerin kaynağı vergidir” Verginin önemine değinen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı İdris Alan, “Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi ve kalkınması yanında başta eğitim, sağlık, güvenlik, yollar ve tüm kamu hizmetlerinin halkımıza eşit olarak ulaştırılmasında vergilerin önemi elbette büyüktür” dedi. Elazığ Defterdar Vekili Ahmet Fatih Göksal ve beraberindeki heyet, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı ziyaret etti. Defterdar Vekili Ahmet Fatih Göksal, yapacakları faaliyetlere değinerek katkıları için Başkan Alan’a teşekkür etti. ’Geleceğimiz vergilerimizle güvende’ sloganıyla kutlanan vergi haftasının vergi bilincinin geliştirilmesi adına önemli olduğunu aktaran Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, “Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi ve kalkınması yanında başta eğitim, sağlık, güvenlik, yollar ve tüm kamu hizmetlerinin halkımıza eşit olarak ulaştırılmasında vergilerin önemi elbette büyük. Bizler de şehrin iş insanları olarak, ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi, insanlarımızın iş ve aş sahibi olması adına yatırımlar yapan ve kazançları oranında vergisini veren ve vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğuna inanan iş insanları olarak vergimizi zamanında veriyor ve ülkemize katkımızı sunuyoruz. Bununla birlikte Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrin her alanda daha iyi noktalara gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla istişareyi ve şehri ortak akılla yönetmeyi önemsiyoruz. Bu amaçla ilimiz yöneticileri, siyasilerimiz ve STK’larımızla sık sık bir araya gelerek tüm şehir olarak daha çok üretmek, daha çok kazanarak ve bunun karşılığı olarak devletimize daha çok vergi vermek amacıyla gayret gösteriyoruz. Hemşerilerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ürettikleri hizmetlerinden en iyi ve etkin bir şekilde istifade edebilmesi ve hizmetlerin artarak devam etmesi amacıyla vergi bilincinin artırılmasını da öncelikli ve önemli görüyoruz” diye konuştu.