İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Taşan Kura Nehri'nde kano keyfi havadan görüntülendi

Ardahan’da Kura Nehri taştı.

Ardahan'da Kura Nehri taştı. Meralarla kaplı ova da göl oluştu. Bunu fırsata çeviren Üniversite öğrencileri kano keyfini yaşadı.


Ardahan'da, havaların ısınmasıyla birlikte, Yalnızçam ve Allahuekber dağlarından doğan, Ardahan'ın içinden geçip Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Hazar Denizi'ne dökülen Kura Nehri karların erimesi ile taştı ve ovayı göle çevirdi. Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gençlik lideri Tolgay Gökdemir ile birlikte Üniversite öğrencileri kano ile ovada gezintiye çıktığı anlar drone ile görüntülendi.


Kano ile sular altında kalan ovada küçük bir gezinti yapan Aziz Matur, ''Kano keyfini yaşatan Ardahan Gençlik merkezine teşekkür ediyorum. Muhteşem bir duyguydu'' dedi.


Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gençlik lideri Tolgay Gökdemir, Ardahan sahip olduğu doğal yapısı ve güzellikleriyle her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor dedi. Gökdemir, “Kış aylarında Ardahan, eşsiz bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Göller, yaylalar, kaya oluşumları, dağlar, nehirler, deltalar ve vadiler üzerlerine beyaz örtüyü çekiyor ve ortaya doyumsuz manzaralar çıkıyor. Her mevsimi bir başka güzel olan kentte baharın gelmesiyle kar suları da eriyince Kura nehri taştı. Taşkın sonucu ova sular altında kalınca bizde bu oluşumun tadını çıkartıyoruz. Kano keyfi yapan gençler doyumsuz bir haz alıyorlar'' ifadelerini kullandı.


Üniversiteli gençler ise, ''Kışın beyaza bürünen bu alanda kano keyfi yaparak anın tadını çıkartıyor" şeklinde konuştular.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.