İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Artvin'de marketler bir kez daha denetlendi

Artvin’de temel ihtiyaç maddelerinde "stokçuluk" ve "fahiş fiyat" ile spekülatif hareketlere karşı marketlerde denetim yapıldı.

Artvin'de temel ihtiyaç maddelerinde "stokçuluk" ve "fahiş fiyat" ile spekülatif hareketlere karşı marketlerde denetim yapıldı.


Artvin'de faaliyet gösteren marketlerde "stokçuluk" ve "fahiş fiyat" denetimi yapıldı. Denetimlere Artvin Vali Yardımcısı Alay Yazıcı, İl Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek, İl Ticaret Müdürü Bilal Taş, bu kurumlardaki ilgili personel ve Artvin Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri katıldı. Denetimlerde özellikle son günlerde fiyat artışlarıyla gündeme gelen sıvı yağ reyonları ile depolarda incelemelerde bulunularak, fahiş fiyat artışı olup olmadığı ve stokçuluk yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Denetimler kapsamında temel ihtiyaç maddelerinde ürünün etiketi ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığı, etiket ve künye bilgilerinin ilgili yönetmeliğe uygun olarak yazılıp yazılmadığı da incelendi. İl merkezinde yapılan denetimlerde vatandaşların sıvı yağa ulaşmakta sıkıntı yaşamadığı, ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılmadığı ve herhangi bir stokçuluk durumunun olmadığı tespit edildi. Etiket fiyatı ve kasa fiyatı arasında herhangi bir uyuşmazlık yaşanmadığı da kayıt altına alındı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.