YEREL HABERLER - 19 Nisan 2012 Perşembe 16:44

DİDİMLİ BAYANLARDAN KUTLU DOОUM ETKİNLİОİNE BÜYÜK İLGİ

A
A
A
DİDİMLİ BAYANLARDAN KUTLU DOОUM ETKİNLİОİNE BÜYÜK İLGİ

Didim İlçe Müftülüğü`nün Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.
14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Didim İlçe Müftülüğünün bayanlara yönelik düzenledi. Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi`nde düzenlenen etkinliğe bayanlar büyük ilgi gösterdi. Etkinlik 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim okundu.
Konferansta bayanlara seslenen Didim İlçe Müftüsü Mikail Polat, gösterilen yoğun ilgiden dolayı bayanlara teşekkür ederek, ``Düzenlendiğimiz bu etkinlik Kuran Kursunda görevli bayan arkadaşlarımızca hazırlandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum`` dedi.
Müftü Polat, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bu yıl ana konu olarak ``˜Kardeşlik` konusu üzerinde durduğunu belirterek, ``Sizler geleceğin ve bugünün anneleri olarak evlatlarınıza vereceğiniz vasıflar çocuklara da yansıyacaktır. Onlara sevgi, saygı, kardeşlik duyguları aşılarsanız bu şekilde yetişirler, kötülük aşılarsanız kötü olurlar. Yaşadığımız dünyada sevgi ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Kuran-ı Kerim`de tüm Müslümanları kardeş ilan etmiştir. Kardeşlik denince akla din, kan ve süt kardeşliği gelir ama Peygamberimiz kendi zamanında insanları Din kardeşliği ile ayaktan tutmuştur. Sizlerde aklıselim insanlar olarak birbirlerinize kenetlenmelisiniz`` dedi.
Konuşmanın ardından Didim Bayan Kuran Kursu öğrencileri ilahiler okudu. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığını hazırlattığı Kardeşlik konulu sine vizyon gösterisi izlettirildi. Ardından Bayan Kuran Kursu öğrencileri Kuran-ı Kerim okudular. Program sonrasında gelen bayanlara lokma hayrında bulunuldu ve ücretsiz kitap dağıtıldı.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adıyaman Ercan Öncebe mazbatasını alarak göreve başladı AK Parti’den Adıyaman Tut Belediye Başkanlığını kazanan Ercan Öncebe mazbatasını alarak, göreve başladı. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Tut Belediye Başkanlığını kazanan Ercan Öncebe mazbatasını aldı. Gölbaşı Adliyesi’nde İlçe Seçim Kurulu yetkililerinden, partililer ile birlikte mazbatasını alan Ercan Öncebe, Tut Belediyesi’ne giderek görevi devraldı. AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve başkan yardımcılarının da katıldığı törende, mevcut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, başkanlık mührünü Ercan Öncebe’ye teslim etti. Görev devir teslim töreninde Mehmet Kılıç, Ercan Öncebe’ye başarılar dileyerek, borçsuz bir belediye bıraktığını dile getirdi. Ercan Öncebe ise bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Mehmet Kılıç’a teşekkür ederek, “Bizlere destek veren vermeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu güne kadar siyaset yaptık. Bundan sonra hizmet sunmanın gayretinde olacağız” dedi. Mehmet Kılıç ve Ercan Öncebe bir birlerine karşılıklı çiçek takdim etti. Daha sonra Ercan Öncebe, Mehmet Kılıç’ı aracına kadar uğurladı. AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve Ercan Öncebe, belediye meclis üyelerine mazbatalarını takdim etti. Başkan Bulucu, Tut Belediyesi’ni AK belediyecilik ile buluşturduklarını ve Ercan Öncebe’nin güzel hizmetler yapacağına inandığını söyledi.