İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı Kuşadası'nda düzenlenecek

Ege’de turizm sektörünün nabzı Kuşadası’nda atacak.

Ege'de turizm sektörünün nabzı Kuşadası'nda atacak. Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, Kuşadası'nda düzenlenecek. Fuar aynı zamanda lezzet şovuna da ev sahipliği yapacak. Ege'nin en güzel yemeğini yapan aşçının da belirleneceği fuar, mutfakların ünlü isimlerini de ağırlayacak, fuarda Ege turizminin sorunları ele alınacak.


Efes Kongre Merkezi'nde 21-24 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı ile turizmin kalbi Kuşadası'nda atacak. Türkiye'nin dört yanından gelecek firmalar ve uluslararası katılımcılar, kış ortasında bir kez daha turizm ateşini yakacak. GL Platform tarafından düzenlenen fuar kapsamında sektörün sorunları da masaya yatırılacak. Fuarın ilk günü düzenlenecek Turizm Sektör Toplantısı'nda Ege'nin turistik kentlerinin belediye başkanları, görüşlerini paylaşacak. Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Kuşadası Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda “Sürdürülebilir Turizm İçin Turistik Kentler Konferansı”nda 2018 yılı turizm hedefleri konuşulacak.


Dünyaca ünlü şeflerin de jüri üyesi olduğu ve katılımı nedeniyle uluslararası hale gelen Ege Şefler Şampiyonası ise lezzet şovu yaşatacak. Şampiyona kapsamında Ege'nin şefi de belirlenecek. Ayrıca genç aşçılar ile liseli aşçılar da ünlü şeflerin jüri olduğu yarışmada hünerlerini gösterecek. Bu yıl ilk kez ev hanımları da yine mutfakta kıyasıya bir lezzet rekabeti yaşayacak. En güzel yemeği yapan ev hanımlar bu kategoride kupanın sahibi olacak. Fuar, turizmin en önemli ayağını oluşturan Türkiye Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği ve Türkiye Satın Alma Platformu'nun eğitim toplantılarına da ev sahipliği yapacak. Fuar, Ege Bölgesi'ndeki turizmci ve otelcilerin ihtiyaçlarını karşılayıp ürünlere ulaşabileceği platform görevini de görecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.