İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

BELEDİYE AY YILDIZLI TÜRKİYE HARİTASI HEYKELİNİ DİKTİ

Bartın Belediyesi tarafından iki hafta önce Orduyeri mahallesine dikilen Fatih Sultan Mehmet`in heykelinin ardından şimdi de Kemer Köprü meydanına Ay…

Bartın Belediyesi tarafından iki hafta önce Orduyeri mahallesine dikilen Fatih Sultan Mehmet`in heykelinin ardından şimdi de Kemer Köprü meydanına Ay Yıldızlı Türkiye Haritası heykeli dikildi.
Belediye tarafından yaptırılan 7 metre boyu olan Ay Yıldızlı Türkiye Haritası Kemer meydanına dikildi. Vinç yardımı ile dikilen 40 ton ağırlığında ki anıtın dikiminde yaklaşık 10 personel görev yaptı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kemer meydanında dikilen Ay Yıldızlı Türkiye Haritası ile vatandaşlarımıza vatan sevgisini aşılamak hem de görkemli bir görünüm sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Akın, `` Bartın`da yapılan ilk uygulamadır. Bartın merkezde kent estetiğinin artırılması için çeşitli yerlerde heykel çalışması başlatıldı. İlk olarak Fatih Sultan Mehmet`in heykeli konuldu. Şimdi de kemer meydanına 7 metre boyunda 2 el arasında havaya kaldırılmış Türkiye Haritası heykeli yerleştirildi. Bu heykelde Türkiye Cumhuriyeti`nin bağımsızlığı ve ebediyen yaşayacağını temsil ediyor. Heykelin bir hafta içerisinde çevre düzenlemesi ve ışıklandırılması yapılarak açılışımızı yapacağız`` dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.