İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gercüş'te kışlık saman hazırlıkları sürüyor

Batman’ın Gercüş ilçesinde buğday hasadının tamamlanmasının ardından çiftçiler, kış aylarında hayvanların beslenmesi için kullanacakları samanları hazırlamaya başladı.

Batman'ın Gercüş ilçesinde buğday hasadının tamamlanmasının ardından çiftçiler, kış aylarında hayvanların beslenmesi için kullanacakları samanları hazırlamaya başladı.


Gercüş'te buğday hasadını tamamlayan çiftçiler, kış aylarında hayvanlarını beslemek için kullanacakları samanları şimdiden hazırlamaya başladı. Çiftçiler aşırı sıcağa rağmen buğday tarlalarında kalan öğütülmüş buğday çöplerinin oluşturduğu saman dağları içerisinde yoğun bir uğraş veriyor. Samanlar çuvallara doldurularak traktörlere yüklenip depolara taşınıyor.


Çiftçilerden Hıfzullah Soyvural, sıcak havalar nedeni ile çalışmalarını akşam saatlerine bıraktıklarını söyledi. Soyvural, “Geceleri daha serin olduğundan dolayı fazla yorulmuyoruz. Kış aylarında hayvanlarımızı beslemek için ihtiyaç duyduğumuz samanı topluyoruz. Daha sonra samanları çuvallayıp kullanıma hazır hale getiriyoruz” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.