İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bayburt'ta 2022'nin ilk 3 ayında meydana gelen 63 trafik kazasında 28 kişi yaralandı

Bayburt’ta 2022 yılının ilk 3 ayında meydana gelen 63 trafik kazasında can kaybı yaşanmazken, toplamda 28 kişi yaralandı.

Bayburt'ta 2022 yılının ilk 3 ayında meydana gelen 63 trafik kazasında can kaybı yaşanmazken, toplamda 28 kişi yaralandı.


Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı Ocak, Şubat ve Mart aylarında meydana gelen trafik kazalarını açıkladı. Buna göre Bayburt genelinde Ocak, Şubat ve Mart aylarında meydana gelen toplamda 63 trafik kazasında can kaybı yaşanmazken 28 kişi geçirdikleri kazaları yaralanarak atlattı. Mart ayında meydana gelen trafik kazalarının 7'si yaralamalı olarak kaydedilirken, 13'ü ise kaza maddi hasarla sonuçlandı.


Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hatalarının ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin 'dur' işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek olduğu kaydedildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.