ASAYİŞ - 13 Nisan 2024 Cumartesi 17:45

Burdur’da çıkan sazlık yangını itfaiyenin hızlı müdahalesi ile söndürüldü

A
A
A
Burdur’da çıkan sazlık yangını itfaiyenin hızlı müdahalesi ile söndürüldü

Burdur’un Bucak ilçesinde çıkan sazlık yangını ekiplerin hızlı müdahalesi sonrasında söndürüldü.


Yangın bugün saat 14:45 sıralarında Burdur’un Bucak ilçesi Kestel Yolu Aladağ Mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre bölgede bulunan deredeki sazlıkta çıkan sonrası çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.


Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın tarlalara sıçramadan söndürüldü.Burdur’da çıkan sazlık yangını itfaiyenin hızlı müdahalesi ile söndürüldü

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Aras Kargo, sürdürülebilirlik hedefleri için Yetkinlik Merkezi oldu Aras Kargo, sürdürülebilirlik hedeflerinde yeni yol haritasını belirlemek için Avusturya Postanesi ve ilgili iştirak şirketleri ile İstanbul’da bir araya geldi. Sürdürülebilirlik süreçlerinde birlikte hareket etmenin öneminin ve etkisinin vurgulandığı organizasyonda, şirket bünyesinde bir Yetkinlik Merkezi kurulmasına ve ESG faaliyetlerinin merkezileştirilmesine karar verildi. Aras Kargo, 13-14 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da; Avusturya Postanesi ve ilgili iştirak şirketleri ile bir araya geldi. Sürdürülebilirlik süreçlerinde yeni yol haritaları belirlenerek şirketin sürdürülebilirlik konularındaki bilgi ve deneyimlerinin diğer ülkelerle paylaşılabilmesi için bir Yetkinlik Merkezi kurulmasına ve ESG faaliyetlerinin merkezileştirilmesine karar verildi. Organizasyon, Avusturya Postanesi ve ona bağlı kargo hizmeti veren Doğu Avrupa ülkelerindeki (Sırbistan, Slovakya, Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Slovenya ve Bosna Hersek ülkelerindeki; Express One, Overseas, Slovak Parcel Service S.R.O, City Express adındaki) iştirak şirketlerinin yetkilileri, Aras Kargo iştiraki olan Azerbaycan’daki Starex Global şirket yetkilileri ve Aras Kargo sürdürülebilirlik ekibi ile birlikte gerçekleştirildi. Sürdürülebilirlik süreçlerinde birlikte hareket etmenin öneminin ve etkisinin vurgulandığı bu iki gün süren organizasyonda; elektrikli araçlar ve kargo teslimatında sürdürülebilir diğer alternatif çözümler, enerji tüketiminde verimlilik, yenilenebilir enerji, EU Taxonomy gibi çok sayıda sürdürülebilirlik konusunun işlendiği toplantılar ve atölye çalışmaları yapıldı. “Çevresel, sosyal ve yönetişim süreçlerini tek merkezden yöneteceğiz” Toplantının açılışını yapan Aras Kargo CFO’su Barbara Hagen, yeni oluşum ve gelecekte yapılması öngörülen ortak sürdürülebilirlik projeleri ile ilgili şu bilgileri verdi: “Şirket olarak, sürdürülebilirlik süreçlerinde önemli adımlar attık ve sürdürülebilirlik komitemizle birlikte izlediğimiz bir yol haritamız var. Bu kapsamda, iki gün süren toplantılarımızda Avusturya Postanesi’nin 7 CEE ülkesinden iştirak şirketleriyle ve ayrıca Azerbaycan’daki iştirak şirketimizle bir araya gelerek sürdürülebilirlik konusunda gerçekleştirebileceğimiz projeleri değerlendirdik. Aras Kargo bünyesinde kurulacak Yetkinlik Merkezi (Competence Center) yapılanmasıyla; çevresel, sosyal ve yönetişim süreçlerinde ilgili grup şirketlerinin de sürdürülebilirlik hedeflerine zamanında ulaşması için ortak yol belirlenmesi amaçlandı.”
İzmir Göztepe Cimnastik’ten 9 günde 16 madalya Göztepe Cimnastik Şubesi, 9-16 Mayıs tarihleri arasında katıldığı son iki şampiyonada tam 16 madalya kazandı. Ülkemizin olimpiyat madalyalı ilk ve tek cimnastikçisi Ferhat Arıcan ile Türkiye şampiyonu Coşkun Boncuk’un yönetimindeki Göztepe Cimnastik Şubesi, bir yandan spor okullarındaki yapılanmasını güçlendiriyor, diğer yandan da madalyaları topluyor. Gürsel Aksel Stadı, Gaziemir ve Buca’da ülkemizin en büyük cimnastik spor okulu organizasyonunu kurma yolunda ilerleyen sarı-kırmızılı ekip, 9-16 Mayıs tarihleri arasındaki iki şampiyonada tam 16 madalya kazandı. 9 Mayıs’taki il birinciliğinde İbrahim Çınar Kılınçhan, Özge Dinç, Hira Aydıner, Kumsal Yıldırım, Lal Arman, Deniz Kubat, Hira Dinsever, Ada Su Örtekin, 13-16 Mayıs’taki okullar şampiyonasında ise İnci Yılmaz ile Can Korkmaz kategorilerinde madalya kazandı. Ayrıca Aysu Bulut Deniz Kubat, İbrahim Çınar Kılınçhan-Kumsal Yıldırım le İnci Gökhan-Elifduru Ertunç da takımlarda kürsüye çıkmayı başardı. “2025’in başında kuruluş tarihimiz olan 1925 sporcuya ulaşacağız” Göztepe Cimnastik Şubesi’nin henüz beş ay önce yeniden yapılandığını, bu süreçte çok ciddi bir ivme kazandığını belirten Ferhat Arıcan “Üç ayrı merkezdeki sporcu sayımız arık bin rakamını geride bırakıyor. 2025’in başında kuruluş tarihimiz olan 1925 sporcuya ulaşacağız. Hem küçük yaş hem de büyüklerde üst üste elde ettiğimiz başarılar, en iyi bildiğimiz işi en doğru şekilde yaptığımızı gösteriyor. Son iki şampiyonada dereceye giren ve katılım gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.