GÜNDEM - 14 Mayıs 2024 Salı 10:45

23 yıldır mesleğini aşkla yapıyor: Azmi ile yılın hemşiresi seçildi

A
A
A

Çankırı’da 23 yıldır hemşirelik yapan ve azmiyle yılın hemşiresi seçilen 45 yaşındaki Senem Bayrak, yaşadığı zorluklara rağmen mesleğinde gösterdiği başarı ile genç hemşirelere örnek oluyor.

Çankırı’da ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan 45 yaşındaki Senem Bayrak, meslek azmi ile göz dolduruyor. Liseden mezun olduktan sonra hemşire olarak hastanelerde çalışmaya başladı. 23 yıl önce başladığı mesleğinde yükselmek için bir yandan çalışıp bir yandan da lisans eğitimini tamamlayan Bayrak, yılın hemşiresi seçildi. Çankırı Devlet Hastanesi’nde, pandemi döneminde de görev başında kalarak hastalar için çalışmaya devam eden Bayrak, azmi ile genç hemşirelere de örnek oluyor. Yaşadığı zorluklara rağmen mesleğini hep ilk günkü aşkla yaptığını belirten Bayrak, yılın hemşiresi seçildiğinde büyük gurur yaşadığını ifade etti.

23 yıldır mesleğini aşkla yapıyor: Azmi ile yılın hemşiresi seçildi

"Hem okudum hem de çalıştım"

Mesleği için yaşadığı zorluklara rağmen yılmadığını belirten Senem Bayrak, "Geceden sabah saatlerine kadar hastanede nöbet tutuyordum, sabah saatlerinde ise hastaneden okula gidiyordum. Hem okudum hem de çalıştım. Okulum, çalıştığım için tolerans sağlamıyordu, önceliği okuluma vermemi istiyorlardı. İş yerim de eğitimim için çok tolerans sağlamıyordu ama bu güçlükleri aşarak başarmaya çalıştım. Elimden geleni yaptım, okulumu da bitirdim. Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi biz de çok korktuk. Bilinmeyen bir virüstü, kötü sonuçları vardı. Acil hastalarımızın Covid-19 şüphesi olduğu halde almak zorunda kaldık. Tabii ki korkularımız oldu ama görevlendirmeler yapıldı. Halkımız ve biz sağlıkçılar için çok zor bir süreçti ama o dönemleri de atlattık" dedi.

"Yılın hemşiresi seçilmek gurur verici"

Yılın hemşiresi seçildiğini öğrendiğinde büyük gurur yaşadığını ifade eden Bayrak, "Çankırı’da da yılın hemşiresi seçildim. İlk duyduğumda çok şaşırdım. İlk kez böyle bir onura layık görüldüm. Benim için çok gurur verici bir durumdu. Cumhurbaşkanımızın ve İl Sağlık Müdürümüz Hüseyin beyin bulunduğu ortamda bulunmak çok onur vericiydi. Böyle bir karşılık alınca kendimden çok gurur duydum. ’Yılın hemşiresi’ seçildiğim için İl Sağlık Müdürümüz Hüseyin Beye çok teşekkür ederim. Bundan sonraki görev hayatımda daha da çok azimle çalışacağıma inanıyorum" diye konuştu.

Bedirhan Göksu

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Yurtta hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya Kesimi, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Toroslar Mevkii, İç Anadolu (Eskişehir dışında), Orta Karadeniz, Kastamonu, Artvin, Ardahan, Kars ve Hakkari çevreleri ile Rize ve Trabzon’un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde ise normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23 İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 24 İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27 Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey çevreleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29 Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağnak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21 Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu 24 Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 35