İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Ergani'de Kültür Ve Turizm Çalıştayı Düzenlendi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde ‘'Ergani Kültürel Mirasını araştırıyor'' projesi kapsamında 1'inci Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi.Ergani İlçe…

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde ‘'Ergani Kültürel Mirasını araştırıyor'' projesi kapsamında 1'inci Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi.
Ergani İlçe Kaymakamı Eşref Yonsuz başkanlığında gerçekleşen çalıştaya “Tüm Yönleriyle Ergani ve Turizm” kitabının yazarı Prof. Dr. Yusuf Kenan Haspolat, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Yonsuz, göreve başladığından bu yana yapmış olduğu faaliyetler, devam eden projeler ve Diyarbakır ‘ınilçelerini kapsayan temel yaşam endekslerine bağlı, yaşam, güvenlik, sağlık, eğitim ve benzeri konularda katılımcılara bilgi verildi.
Açılış konuşmasının ardından proje kapsamında yapılan anket verilerinin sunumu yapıldı. Prof. Dr. Yusuf Kenan Haspolat da Ergani'de bulunan arkeoloji tarihi ve inanç turizmi tarihi konusunda konuklara kısa bilgiler verdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.