DÜNYA - 22 Aralık 2011 Perşembe 20:49

SKIBBE, ESKİŞEHİRSPOR`A TAZMİNAT ÖDEYECEK

A
A
A
SKIBBE, ESKİŞEHİRSPOR`A TAZMİNAT ÖDEYECEK

Almanya’nın Herta Berlin takımı ile anlaşan Michael Skibbe’nin Eskişehirspor’a 200 bin Euro tazminat ödeyeceği belirtildi.
Eskişehirspor Kulübü 2. Başkanı Mesut Hoşcan, İHA’ya yaptığı açıklamada, Herta Berlin ile anlaşan Michael Skibbe’nin sözleşmesindeki madde gereği, kulübe 200 bin Euro tazminat ödeyeceğini açıkladı. Hoşcan, "Skibbe’nin sözleşmesinde bulunan bir madde gereği biz göndersek 200 bin Euro ödeyecektik, kendisi gitse 200 Bin Euro ödeyecekti. Skibbe Herta Berlin ile anlaştığı için 200 Bin Euro ödeyecektir. Medya çıkan Eskişehirspor’un Ersun Yanal ile anlaştığı yönündeki haberler asılsızdır. Şu anda yönetim olarak
bir isimin üzerinde durmadık. Eskişehirspor’u Play-off’a ve Avrupa Kupları’na taşıyacak bir isim getireceğiz. Hocamız en kısa zamanda belli olacaktır. Yeni hocamız gelene kadar takımı Skibbe’nin yardımcısı Edwin Boekamp çalıştıracaktır" dedi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Arnavutköy’de mevlit yemeğinde onlarca kişi zehirlendi Arnavutköy’de asker mevlidinde dağıtılan yemeği yiyen çok sayıda vatandaş zehirlendi. Rahatsızlanan vatandaşlar, ambulansla Arnavutköy Devlet hastanesine kaldırıldı. Olay, akşam saatlerinde Arnavutköy Durusu Mahallesi Uğuralp Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre öğle saatlerinde oğlu askere gidecek olan bir vatandaş, komşularını mevlit yemeğine davet etti. Mevlide gelip dağıtılan yemekten yiyen vatandaşlardan bazıları birkaç saat sonra rahatsızlanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Zehirlenen vatandaşlar, ambulanslarla Arnavutköy Devlet Hastanesine götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan mahalle sakini Tarkan Yalçın, ”Yeğenimin asker gecesini yapıyorduk. Mevlit okuttuk. Burada bir yemek verdik. Bu yemekten dolayı zehirlenme olmuş. Şu an hastanedeyiz. Tüm yaralılar şu an iyi. Sadece mide bulantısı ve kusma oldu. Hepsinde etki göstermemiş. Bünyesi zayıf olan kişilerde etki göstermiş. Doktorlar ile konuştuk. Şu an da herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Yemekten sonra rahatsızlanan Bahar Çayır ise, “Biz de komşuyuz. Komşumuzun asker mevlidine gittik. Ben bir de mide ameliyatlıyım. Yemeği 2-3 kaşık yedim ama zehirlenmişim. Çok şükür şimdi iyiyiz. Yemekte tavuklu pilav ve helva vardı” diye konuştu. Olayı anlatan bir başka mahalleli Ahmet Hundi, “Aşağı yukarı 50 kişi rahatsızlandı. Mevlidi yapan teyzem, pilavı kendilerinin yaptığını ama tavuğu cuma günü aldıklarını söyledi. Dolaba koyduktan sonra kaynatıp pilavın üstüne koymuşlar. 16.00 sıralarında yediler. Akşam saatlerinde belirtiler başladı. Kusma, ishal gibi belirtiler oldu. Çoğunda fazla bir şey yok ama durumu ağır olanlar da var. Doktorlarımız ilgileniyor. Allah razı olsun” dedi.