İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Güvencesiz Çalışmaya Hayır

Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, Türk-İş'in 'Kiralık İşçi' tasarısına karşı başlattığı imza kampanyasına destek ziyaretinde…

Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, Türk-İş'in 'Kiralık İşçi' tasarısına karşı başlattığı imza kampanyasına destek ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Ebru Sungar, 1 Kasım seçimlerinin ardından yeni kurulan hükümetin taşeronluğu kaldırma sözü verdiği halde ‘Özel İstihdam Büroları' açmak için yasama sürecini başlattığına dikkat çekti. Ebru Sungar, “Sözde yasa ile iş gücünü artırmayı hedefleyen iktidar, işçileri güvencesiz ve sendikasız bırakacaktır. Kiralık işçi düzenleyen bu yasaya karşı Türk-İş'in başlattığı emek mücadelesine destek veriyoruz. Kamu çalışanlarının 657 sayılı yasa ile sahip olduğu iş güvencesinin, yeniden düzenlenmeye çalışılması da biz devlet memurlarını güvencesiz bırakacaktır. Eğitim-İş olarak emeğin en yüce değer olduğunu, özel istihdam ve esnek çalışmaya, 657 sayılı yasadaki aleyhimize yapılacak değişikliklere hayır diyor; tüm emek örgütlerini birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz” dedi.
Türk-İş Eskişehir İl Temsilcisi Nejat Kılıç da desteklerinden ötürü Eğitim-İş'e teşekkür ederek, güvencesizliği dayattığını söylediği yasa tasarısına herkesi karşı çıkmaya çağırdı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.