İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kolon kanseri hastası HATEM'de kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

Kansızlık ve kabızlık şikayetleri nedeniyle Malatya’dan Gaziantep’e gelen 63 yaşında ki Fidan Bayansalduz , Özel Hatem Hastanesinde yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Kansızlık ve kabızlık şikayetleri nedeniyle Malatya'dan Gaziantep'e gelen 63 yaşında ki Fidan Bayansalduz , Özel Hatem Hastanesinde yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.


Hastanede yapılan tetkikler ve kolonoskopi sonucunda Kolon Kanseri teşhisi konulan Bayansalduz , Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Bora Üstünsoy tarafından laparoskopik (kapalı) yöntemle gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.


Malatyada ikamet eden Fidan Bayansaldüz ameliyat olmak için kendisini Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. A.Bora Üstünsoy'a emanet etti. Dr. Üstünsoy, kapalı yöntemle gerçekleştirilen laparoskopik (kapalı) cerrahi ile hastayı kısa sürede hızlı bir iyileşme süreci sonucunda sağlıklı bir şekilde taburcu etti.


Başarılı operasyonlara imza atan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Bora Üstünsoy, "Genel anestezi ile yapılan ve karın üzerinde küçük delikler açılarak iç organların görüntülenmesi prensibine dayanan kapalı bir ameliyat şekli olan laparoskopik ameliyatların, birçok kanser hastalıklarını, tecrübeli ekibimiz ve donanımlı ameliyathanemiz sayesinde başarılı bir şekilde uygulamaktayız. Laparoskopik yöntemle hastamızın kalın bağırsağının sağ yarısı alınarak incebağırsak kalın bağırsak ile birleştirildi. Ameliyat gayet başarılı geçti. Hastamızın durumu çok iyi. Şifa ile taburcu ettik" dedi.


Sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Fidan Bayansalduz, "Kansızlık , kabızlık kusma şikayetlerim vardı , kendi mi hiç iyi hissetmiyordum. Birçok araştırmada bulundum ve Gaziantep Özel Hatem Hastanesine başvurdum, burada kolon kanseri olduğumu öğrendim ve ameliyata karar verdim. Gaziantep Özel Hatem Hastanesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora beyi iyi ki tercih etmişim. Ameliyatım çok iyi geçti, ağrılarım yok ve kısa sürede ayağa kalkıp yürüyebildim. Beni sağlığıma kavuşturan başta Dr. Bora Bey olmak üzere desteklerini esirgemeyen Hatem Hastanesi çalışanlarına teşekkürü borç bilirim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.