İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Öğrenci kardeşleri için atkı ve bere ördüler

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında Yavuzeli’ne bağlı Süleymanobası ilk ve orta okulu öğrencilerine örülen atkı ve bereler dağıtıldı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında Yavuzeli'ne bağlı Süleymanobası ilk ve orta okulu öğrencilerine örülen atkı ve bereler dağıtıldı.


TDP projeleri arasında yer alan ‘Tekstilde Artıkları Değerlendirme Projesi' kapsamında, GAÜN Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliğine gitti. Proje yürütücüsü GAÜN Öğretim Görevlisi Dr. Seval Uyanık, GAÜN Tekstil Bölümü öğrencilerinin sadece artık ipliklerin kullanılması suretiyle ördükleri süveter, bere, atkı gibi örgü ürünleri ve dernek tarafından bağışlanan mont ve hırkalar ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edildiğini belirtti.


Duygusal anların yaşandığını ifade eden Yanık, “Hediye dağıtımımız sırasında öğrencilerimiz ile çocuklar arasında son derece duygusal anlar yaşandı. Çocukların mutluluklarının gözlerinden okunduğu bu ziyaret ile proje toplumsal duyarlılık amacına gerçek anlamda hizmet etmiş olduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.


Kendilerine hediye getiren öğrencilerle keyifli dakikalar geçiren Süleymanobası ilk ve ortak okulu öğrencileri, teşekkürü de ihmal etmedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.