İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

''2010 yılı mali destek çağrısı çok olumlu''

''2010 yılı mali destek çağrısı çok olumlu''
''2010 yılı mali destek çağrısı çok olumlu''

Dün Mardin'de Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in de katıldığı bir toplantı ile açıklanan Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2010 yılı mali destek çağrısında belirlenen konular olumlu bulundu.

ZEKERİYA GÜNEŞ/SİİRT 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkan Vekili Nedim Kuzu DİKA'nın çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti. Mardin'deki törene üyelerinin ve isteyen vatandaşların katılabilmeleri için ücretsiz araç tahsis ettiklerini hatırlatan STSO Başkan Vekili Kuzu, "Bölgemiz adına bu ajansımızdan beklentilerimiz çok büyük. Bu nedenle çalışmalarına çok büyük önem veriyoruz. Nitekim diğer Başkan Vekilimiz F. Özgür Çalapkulu ve üyelerimizden oluşan bir heyetle birlikte toplantıya katıldık. Tarihi olarak nitelendirdiğimiz bu toplantıya ilimizden 100 civarında iş adamı bürokrat ve STK yöneticisi katıldı. 

Bugüne kadar kuruluş aşamalarını tamamlayan bu ajansımızın ilk mali destek çağrısı olan 2010 yılı mali destek çağrısında tespit edilen KOBİ'lere ve küçük altyapılara destek konularını çok olumlu buluyoruz.Gerek konu ve gerekse verilecek mali destek oranı çok yerinde tespit edilmiş. Bundan sonrası ilgililerinin ve STK'ların, bu mali destek çağrısından iş adamlarını yararlanmaya davet etmelerine, onları proje yapmaya yönlendirmelerine kalıyor" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.