İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

9 şehit için şehitlik anıtı yaptırıldı

9 şehit için şehitlik anıtı yaptırıldı
9 şehit için şehitlik anıtı yaptırıldı

Erzincan'da 11 Ağustos 2008 günü Erzincan'ın Kemah ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan 9 asker için Erzincan Valiliği ve 3. Ordu Komutanlığı işbirliğiyle yaptırılan Şehitlik Anıtı bugün düzenlenen törenle açıldı.

COŞKUN MENEK/ERZİNCAN

Törene Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Tunay Bilgen, 59. Topçu Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Güler, Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kaban, askeri erkan ve eşlerinin yanı sıra Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şubesi üyeleri katıldı.

Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende geniş güvenlik önlemlerinin yanı sıra sinyal kesici jammerler bölgede konuşlandırıldı.

Şehit olan 9 askerin özgeçmişlerinin okunduğu sırada komutan eşleri gözyaşlarına hakim olamazken, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Yüzbaşı Yunus Gündüz, "Bu milletin şehitleri Misaki Milli ile belirlenmiş, atalarının temiz kanları ile onurlandırılmış vatan toprağını bir avuç eşkıya bozuntusuna bırakmamak için sürdürülen iç güvenlik harekatında, teröristlerin karşısına çelik ve yıkılmaz bir kale olarak çıkan Mehmetçiklerdir.

Bu milletin şehitleri ülkemizin milli birliğini ve bütünlüğünü korumak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahraman emniyet teşkilatımızın personeliyle, yurdumuzun en ücra köşesinde öğrencilerine bir kelime öğretebilme mücadelesi içindeyken kalleşçe katledilerek, mertebelerin en yükseğine erişebilen öğretmenlerimizdir" dedi.

Konuşmaların ardından 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk tarafından şehitlik anıtı açıldı.

11 Ağustos 2008 Günü, Sarıyazı köyünde toplantıdan dönen aracın geçişi sırasında teröristlerde yola döşenen mayının patlaması sonucu ve içerisinde Piyade Kurmay Yarbay Miktat Şamdancı, Jandarma Uzman Çavuşlar Selim Kabataş ve Gökhan Kugat, Jandarma Erler Abdullah Aydın Emer, Önder Muratoğlu, Adem Hilaloğlu, Murat Atsen, Abdurrahman Bulut, Barış Demir şehit olmuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.