İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Adana'da yağmur su baskınlarına neden oldu

Adana'da yağmur su baskınlarına neden oldu
Adana'da yağmur su baskınlarına neden oldu

Adana'da, dün gece başlayan ve aralıksız devam eden yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

FATİH KEÇE-HÜSEYİN ÖGÜT -ADANA

Yüreğir'de alt yapısı yetersiz bazı mahallelerde yaşayan vatandaşlar sabah uyandıklarında sokağın suyla kaplı olduğunu görünce evlerinde mahsur kaldı. Vahap Doğan (38) adlı vatandaş, yağmur yağdığında sokaklarının suyla dolduğunu belirterek, "Dört çocuğum ve eşimle birlikte evde mahsur kaldık. Sabahleyin bakkala ekmek almaya gidemedim. Yağmur biraz daha yağsa sular evlerimize dolacak. Şimdi suyun çekilmesini bekliyoruz" dedi. 

Yüreğir ilçesine Şanlıurfa'dan gelerek yerleşen 15 tarım işçisi ailenin kurduğu çadırlar da su altında kalma tehlikesi geçirdi. Çadırların etrafı suyla kaplanırken tarım işçileri sabaha kadar uyumayarak çadırların içine su girmemesi için mücadele etti. 

Ali Gündüz (45), annesini de yanına alarak geçim derdi nedeniyle Adana'ya geldiğini ancak rezil bir şekilde yaşadıklarını ifade etti. Dört çocuğuyla birlikte sabaha kadar sel korkusundan uyuyamadığını belirten Gündüz, şöyle konuştu: "Sabaha kadar çadırın kenarında kanal açarak yağmurdan korunmaya çalıştık. Çadıra gelinen yol su altında kaldı. Çocuklarımızla birlikte rezil olduk. Buraya iş için geldik ama perişan olduk." 

Bu arada Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri de su baskınının yaşandığı sokağa gelerek yağmur nedeniyle tıkanan rögar kapaklarını açmaya çalıştı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.