İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Almanya'da okul baskını

Almanya'da okul baskını
Almanya'da okul baskını

Almanya'da Bonn şehrinde bir kız öğrenci, okul baskını sırasında yaralandı.

BÜLENT DÖNMEZ / SANKT AUGUSTIN

Köln polis sözcüsü Volfgang Beides, Bonn şehrine bağlı Sankt Augustin'de Albert Einstein okulunda 17 yaşındaki kız öğrencinin tuvalete gitmek üzere sınıftan çıktığı sırada, koridorda maskeli ve Ukrayna asıllı 16 yaşındaki öğrenciyle karşılaştığını, saldırganın önce kızla boğuştuğunu, sonra da bir bıçak darbesi indirerek kaçtığını bildirdi.

Panik içinde kaçarak sırt çantasını unutan saldırgan, kayıplara karıştı. Saldırganın çantasından gaz tabancası, molotof kokteyli ve içerisinde benzin kokusu olan şişeler bulunduğu tespit edildi. Çantada bir de mektup bulundu. Mektubun içeriği açıklanmadı.

Saldırganın evinde de yapılan araştırmada bazı benzin türü yanıcı maddeler bulundu. Bir yangın söndürme tüpünün içerisinde de tehlikeli madde tespit edildi. Araştırmalar devam ediyor.

Polis, olay duyulur duyulmaz Sankt Augustin'de okul çevresini yerden kordon altına aldı. Helikepoterler de havadan takip etti.

Polis, saldırının önceden planlanmış bir olay olduğu kanaatinde. Saldırganın çantasında bulunan maddelerin bunu gösterdiği ifade edildi. Polis, öğretmen ve öğrencilerin bilgisine başvurdu. Saldırganın yakalanması için aramalar tüm hızıyla devam ediyor.