İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Almanya'ya 1 milyonuncu turist geldi

Almanya'ya 1 milyonuncu turist geldi
Almanya'ya 1 milyonuncu turist geldi

Turizmin başkenti Antalya'ya hava yoluyla bu yıl gelen 1 milyonuncu Hollandalı Remmel Zwall ailesi çiçeklerle karşılandı.

Turizmin başkenti Antalya'da 1 Milyonuncu Turist için Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 Terminalinde karşılama töreni düzenlendi. Hollanda'nın Amsterdam kentinden Trans Avia Havayollarının 501 sefer sayılı uçuşuyla Antalya'ya gelen Martin ve Annet Rommelzwaal çifti ile kızları Roza, pasaport kontrol noktasından çıkışta, Vali Alaaddin Yüksel, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır ve yetkililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Pasaport kontrolünde çiçeklerle karşılanan Hollandalı aile, basın mensuplarının patlattığı flaşlar karşısında neye uğradıkların şaşırdı. Metal işiyle uğraşan Martin Remmel Zwaal, 1 milyonuncu turist olduğunu ve ailesiyle birlikte tatil kazandığını öğrenince mutlu oldu.
Bugüne kadar Antalya'ya 3 kere geldiklerini ifade eden Zwaal, "Türkiye ve Antalya'ya tekrar tekrar gelmeyi düşünüyoruz" dedi.

Martin Zwaal'ın eşi hemşire Emiele Vanderplus da dinlenmek için geldikleri Antalya'da aldıkları tatil hediyesine çok sevindiklerini belirterek, "Türk misafirperverliğinden de çok memnunuz. Türkiye'den başka bir yerde tatil düşünemiyoruz" dedi.

Antalya'ya gelen 1 milyonuncu turisti ağırlayan Vali Alaaddin Yüksel ise sembolik bir tören düzlediklerini belirterek, "Neden 10 milyon ya da 20 milyonuncu turiste karşılama yapılmadı da 1 milyonuncusunun karşılaması yapıldı?' diye düşünülebilir. Bu rakam tüm zamanların nisan ayının ortalarında yakalanan en yüksek 1 milyonuncu misafir olmasından neşet etmektedir. Dolayısıyla bizim makinelerimizdeki hesaba göre mayıs ayının son haftalarında belki almamız gerekiyordu. 2009 yılını çok muhteşem ataklarla geçiren Antalya, 2010 yılına da çok umutlu ve de çok inançla girdi" dedi.

İzlanda'da meydana gelen volkanik patlamadan dolayı 1 milyonuncu turistin bugüne kaldığını belirten Vali Yüksel, "İzlanda'daki volkanik patlama olayı bile Antalyalı turizmcilerin hızını kesmemiştir. Geçtiğimiz hafta içerisinde 390 uçak iptal oldu. Tam 45 bin insanı 3 günde Antalyalı turizmciler transfer ettiler. Hemen her turizm sezonunda bir şey oluyor. Biz çok kuvvetli bir destinasyonuz. İzlanda'da böyle bir Hadise oldu. Filan yerde hastalık çıktı. Biz bunlara bakıp kriz modellerimizi harekete geçirip süratle normale döner ve yolumuza devam ederiz. Dünya bir tabi afet yaşadı. 45 bin insanı parkalarda havaalanlarında bahçelerde yatırmadan otellerinde misafir ederek onları ailelerine teslim etmek bizim için en büyük bahtiyarlıktır."

Yüksel, ayrıca 10 milyonuncu turisti de eylül ayının ikinci yarısında ağırlamaya hazırlandıklarını dile getirdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.