İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Antalyalı kadınlardan cinayet protestosu

Antalyalı kadınlardan cinayet protestosu
Antalyalı kadınlardan cinayet protestosu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 5 günde 3 kadının silahla vurularak öldürülmesi, bir grup kadın tarafından protesto edildi.

İSA AKAR-İSMET ERSOY
ANTALYA

Manavgat’ta 5 günde 3 kadının pompalı silahla vurularak öldürülmesi, Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği üyesi kadınları harekete geçirdi. Attalos Heykeli önünde toplanan yaklaşık 15 kadın, ‘Kadın cinayetlerine karşı susmuyoruz, isyandayız’ yazılı pankart açtı. ‘Öldüren sevgi istemiyoruz’, ‘Erkek vuruyor, devlet bakıyor’, ‘Erkeklerin sevgisi her gün 5 kadın öldürüyor’ sloganları atan kadınlar adına basın açıklamasını dernek gönüllüsü Gurbet Kabadayı okudu. Kabadayı, her gün artan erkek şiddeti nedeniyle kadınların hayatını kaybettiğini söyledi. Kadınların korumasız kaldığını belirten Kabadayı, “Manavgat’ta pompalı tüfekle saldırıya uğrayan Yeliz Tek’in ardından bu sabahta Şule Seçil Tengir ile Hürrem Babaoğlan saldırıya uğradı. 3 arkadaşımızda artık yaşamıyor. Yeliz Tek’in faili henüz bulunamadı. Bir hafta içinde 3 kadın aynı yerde aynı şekilde öldürüldü. Kadınlar artık sokak ortasında öldürülüyor, herkes buna sessiz kalıyor. Bizler erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz” diye konuştu.
Kabadayı, 3 cinayetin de takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi. Bir süre slogan atan kadınlar, daha sonra oturma eylemi yaptı. Zaman zaman kadınların arasına giren 3 köpek ise dikkat çekti. Kadınların eyleminin içinde yer alan köpekler renkli görüntüler oluşturdu.