İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Arkadaş kaybına dayanamadı evini terk etti

Arkadaş kaybına dayanamadı evini terk etti
Arkadaş kaybına dayanamadı evini terk etti

Erdek'in maskotu Pelikan Osman'ın geçtiğimiz aylarda bir balıkçı motorunun pervanesine takılarak ölmesinden sonra arkadaşı olan köpek Erdek'i terk etti.

Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Erdek'e geldikten sonra ilçenin maskotu haline gelen ve geçtiğimiz aylarda bir balıkçı motorunun pervanesine takılarak telef olan Pelikan Osman'ın arkadaşı olan köpeğin, pelikanın ölümünün ardından bir daha ortalıkta görünmediği belirtildi.

Erdeklilerin maskotu olan Pelikan Osman'dan hiç ayrılmayan köpeğin pelikanla kurduğu arkadaşlık, Erdek sahillerinde görenleri şaşırtmıştı. Pelikan Osman'ın öldüğü günden bu yana köpeğin sahilde bir daha görünmediğini belirten Erdekli balıkçılar, "Pelikan Osman'ın ölmesinin ardından onun sağdık dostu sevimli köpek bir daha sahilde görülmedi. 


Normalde köpek ve pelikan birbirlerinden hiç ayrılmazdı. Erdek'e gelen turistler ikisinin fotoğraflarını çekiyorlardı. Onların kurduğu bu dostluk birçok televizyon kanalında da haber olmuştu. Pelikan Osman'ın ölümünün ardından köpek de sahilden kayboldu" şeklinde konuştu.

ÖMER TURAN-BALIKESİR

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.