İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bakan Kavaf Diyarbakır'da

Bakan Kavaf Diyarbakır'da
Bakan Kavaf Diyarbakır'da

Mardin'in Bilge köyüne giderek incelemelerde bulunan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf bugün de Diyarbakır'da bir dizi temas ve incelemeler gerçekleştirdi.

REMZİ BURULDAY / DİYARBAKIR


Mardin'de 44 kişinin katledildiği Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki çocukları ziyaret eden Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere karayolu ile Diyarbakır'a geldi. 

Devlet Bakanı Kavaf, Diyarbakır Valiliği tarafından GAP Eylemi Planı kapsamında Sosyal Destek Projesi (SODES) çerçevesinde hazırlanan GAP Spor Okulları 1. dönem sonu ödül ve spor malzemeleri dağıtım törenine katıldı. 

Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış ve 18 farklı spor branşında dereceye giren çocuklar ile resmi kurum amirleri katıldı. 

Gençlerin özgüvenlerini geliştirerek, kazanma ve kaybetme duygusunu öğretmek amacını taşıyan ve 11 ay süren GAP Spor Okulları projesi kapsamında 3 bin 455 çocuğun spor eğitimi aldığı bildirildi. 

GAP Spor Okulları projesi ile Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunu 100 antrenör istihdam edildi. Toplam 1 milyon 300 bin TL'lik bütçeli proje 10 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. 

Devlet Bakanı Kavaf, GAP Spor Okulları 1. dönem sonu ödül ve spor malzemeleri dağıtım töreninde kendisine yaklaşan çocuklarla yakından ilgilendi. Daha sonra standları gezen Bakan Kavaf standlardan birinde eline geçirdiği boks eldiveni ile küçük bir boks gösterisi yaptı. 

Ardından Bakan Kavaf, Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ve Yetişkinler Yurdu'nu basına kapalı olarak ziyaret etti. Bakan Kavaf, Erkek Yetiştirme Yurdu'nda GAP Eylem Planı kapsamında çocuklar tarafından aylık olarak çıkarılan 'Halkalı Tatlı' dergisinin çocuk muhabirlerine açıklamada buldu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.