İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bayramın son gününde kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı

Bayramın son gününde kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı
Bayramın son gününde kurban pazarlarında temizlik çalışmaları başladı

Kurban Bayramı'nın son gününde hayvan pazarlarındaki satış hareketliliği yerini temizlik çalışmalarına bıraktı. Besicilerin alanlardan ayrılması ile belediye ekipleri de alanlarda temizlik ve ilaçlama çalışmalarına başladı.

Kurban Bayramı'nın son günü ile birlikte İstanbul'da bulunan kurbanlık pazarlarında kıyasıya kurbanlık pazarlıklarının yapıldığı görüntüler yerini temizlik çalışmalarına bıraktı. Besicilerin kurbanlıklarını elden çıkararak memleketlerine dönmeleriyle pazarlardaki toplanma çalışmaları da başladı. Sultangazi'deki Kurban Satış ve Kesim Merkezi'nde belediye temizlik ekipleri, besicilerin ayrılmasıyla boşalan alanda temizlik çalışmalarına başladı. 30 kişiden oluşan temizlik personeli ile çok sayıda araçla alanda çalışan ekipler, kurban çadırlarını sökerek çadırların demirlerini ayırdı. Temizlik ekipleri, ardından sökülen çadırlarda bırakılan çöp, yem ve gübrelerin temizliğine başladı. Alanda temizlik ve ilaçlama çalışmalarına başlayan ekipler, ellerinde kalan kurbanlıklarını satmak için alanda bekleyen besicileri de saat 16.00'a kadar alanı boşaltmaları konusunda uyardı. Ekipler alanda kalan kurban kalıntıları sebebiyle oluşan koku ve sineklere karşı dezenfekte çalışmalarını sürdürürken kepçeler ise toplanan atıkları alandan uzaklaştırıyor.

"30 temizlik personelimiz, 15'e yakın aracımızla bir an önce temizleyip çıkmak istiyoruz"
Alanda yapılan kurban satışlarının ardından temizlik çalışmalarının başladığını belirten Sultangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ebubekir Kablan, "Şu anda 30 temizlik personelimiz ile 15'e yakın aracımızla alanı bir an önce temizleyip çıkmak istiyoruz. Tabi ki öncelikle kesim alanlarından başladık. Kesin alanlarının hijyeni çok önemliydi. Kesim konteynerlerinin tüm temizliğini yapıp bir an önce kaldırmak istiyoruz. Sökülen çadırların alanlarını bir an önce gübresini araçlarımızla makinalarımızla kaldırıp bir an önce alanların kireçlenip hijyenik ortama getirilmesini sağlıyoruz. Bugün saat 16.00'a kadar tüm alanın boşaltılmasını istiyoruz ki biz de bir an önce hijyenik ortamı sağlayıp vatandaşlarımızın rahatsızlığını gidermek istiyoruz. En kısa zamanda belki 3-4 gün içinde bu alandan komple kireçleyip çıkmak istiyoruz. Yaklaşık 200 dönümlük bir alanımızı var" diye konuştu.

Hasibe Karadağ - İsmail Bulut 

 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.