İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dargeçit kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

Dargeçit kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi
Dargeçit kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin’in Dargeçit ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda biri sağ 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Edinilen bilgilere göre, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Dargeçit ilçesinde alınan duyum üzerine Yumurtalı Mahallesi'nde sığınak olarak kullanıldığı tespit edilen bir mağaraya operasyon düzenlendi. Operasyonda, Reber kod adlı Kasım Saptık isimli terörist ile birlikte 1 adet M-16, 1 adet el telsizi, 1 adet gece görüş gözlüğü ve 1 tabanca ele geçirildi. 

Öldürülen teröristlerin kimlikleri açıklandı

Mardin'in Dargeçit ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda biri sözde bölge sorumlusu, biri gri listede aranan olmak üzere etkisiz hale getirilen 3 teröristin kimlikleri açıklandı. 

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin PKK'nın sözde bölge sorumlusu olduğu belirtildi. Açıklamada, “19 Mart 2019 tarihinde Mardin ili Dargeçit ilçesi kırsal Yumurtalı Mahallesi'nde sığınak olarak kullanıldığı tespit edilen bir mağarada yapılan operasyon neticesinde, bölge sorumlusu olduğu değerlendirilen Reber (K), gri listede aranan Dilxwaz (K) ve Rezzan (K) kod isimli 3 terörist silah ve mühimmatlarıyla birlikte ele geçirilmiştir” denildi. 

Beril Solmuşgül

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.