İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"DTP'li sözcülerin söylemlerinden memnunum"

"DTP'li sözcülerin söylemlerinden memnunum"

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, DTP'li sözcülerin 'Tek millet, tek dil, tek bayrak' gibi söylemlerinden çok memnum olduğunu ifade etti.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Genel Sekreter Mustafa Destici ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç ile birlikte Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. ASO Toplantı Salonu'nda gerçekleşen görüşme öncesi konuşan Topçu, BBP'nin her geçen gün daha da güçlendiğini ve milletin merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi emanet ve kadrolarına sahip çıktığını ifade etti. Milletin gündeminde açlık, yoksulluk ve işsizlik bulunduğunu kaydeden Topçu, "Mevcut gündemimiz, dağdaki birilerinin, eşkıyaların ve onların kalemşörleri olanların istek ve talepleridir. Birileri maksadı aşan işlerle gündemi işgal etmektedir. Milletin gerçek gündemi ise işsizlik, yoksulluktur. İnsanlar doğduğu yerde doymak ve yaşamak istemektedirler" dedi.

Siyasette son zamanlarda üslupların yadırganacak bir hal aldığını söyleyen Topçu, "Birbirine lafla saldırılar devam ediyor. Bu lafları sayan siyasetçiler hep ülke yönetiminde yer almış partiler. Bu siyaseti yıpratmaktadır. Birilerine laf atarak değil, birlikte projeler üretmek önemli" diye konuştu.
DTP'li bazı sözcülerin açıklamalarını ilgi ile izlediğini ve çok beğendiğini kaydeden Topçu, "Çünkü istekleri tek millet, tek bayrak ve tek dil olarak birlikte yaşamak. İşte bunu isteyen parti Türkiye'nin partisidir. DTP'li sözcülerin bu tür söylemlerinden çok memnunum. Bu birlik ve beraberliği, bin yıllık ecdadımız yaşamış. Bunun için bu söylemleri çok önemsiyorum. Bunda birlik olduktan sonra gerek demokrasi, gerekse anayasal değişiklikler her zaman olur. İstihdamı arttırıcı önlemler her zaman
halledilir. 72 milyon insanın tek isteği başı dik, karnı tok, muteber bir ülkede yaşamaktır" şeklinde konuştu.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise, Türkiye'nin çok zor bir coğrafyada bulunduğunu, sorunların yüzde 90'ının bu coğrafyada gerçekleştiğini söyledi. Türkiye'nin en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde bulunduğunu kaydeden Özdebir, "Türkiye ancak milli birlik ve beraberlikle güçlenebilir. Güçlü olmak için zengin olmak gerekir, Zengin olmak için ise çok üretmek gerekir. Şu anda işletmeler krizden dolayı güç kaybetmektedirler. Bir an önce yeni açılımlar yapılmalı, reel sektörü rahatlatacak kararlar alınmalıdır. Huzur ve güvenin olmadığı bir yerde başarı olamaz" dedi.

BAYRAM KILINÇER - ANKARA