İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Dünya genelinde tüm öğrencilere onlie eğitim

Dünya genelinde tüm öğrencilere onlie eğitim
Dünya genelinde tüm öğrencilere onlie eğitim

Mülteci çocukların eğitimi ve korunmasına yönelik çalışmalar yürüten İtalyan Still I Rise, dünya genelindeki öğrencilere ücretsiz e-eğtiim platform olan Together’ı sunuyor.

İtalyan Still I Rise, korona virus salgını nedneiyle eğitimlerine ara vermek zorunda kalmıştı. Mülteci çocukların eğitimi ve korunması konusunda uzmanlaşan Still I Rise, bu kez sadece mülteci çocuklar için değil dünya genelindeki tüm öğrenciler için e-eğitim platformu olan Together'ı hayata geçiriyor. Together platform ile sağlık durumları nedeniyle okula devam edemeyen dünya genelindeki genç öğrencilerin eğitimlere dahil etmesi amaçlanıyor. Program kapsamında 11-17 yaş aralığındaki öğrencilere tutku aşılamak, meraklarını uyandırmak ve online eğitim sayesinde eşit eğitim sağlanması hedeflenen projenin özünde, herkes için kaliteli, kapsayıcı ve ücretsiz bir eğitim sunuluyor.

Still I Rise Eğitim Direktörü Michele Senici, konuya ilişkin açıklamasında “Covid-19 salgınının başlangıcında tüm merkezlerimizi kapatmak ve ne yazık ki şimdilik tüm öğrencilerimize veda etmek zorunda kaldık. Nasıl katkıda bulunabileceğimizi merak etmeye başladık. Cevap açıkça aklımızda belirdi: normalde yaptığımız saha projelerimizi online hale getirmek” ifadelerini kullandı.
herkesin erişimine açıktır ve ücretsiz olan Together, 11 dersi kapsarken dersler İngilizce olarak veriliyor. Ders programı, temel İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin daha fazla dil becerisi edinmelerini destekleyen bir İngilizce öğrenme programı da içeriyor.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.