İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Dünya kupası borazanları, Türk Firması yapıyor

Dünya kupası borazanları, Türk Firması yapıyor
Dünya kupası borazanları, Türk Firması yapıyor

2010 yılında Afrika’da yapılacak olan Dünya Kupası maçlarında kullanılacak olan borazanları Almanya’da bulunan bir Türk firma imal ediyor.

2010’da Afrika’da yapılacak Dünya Kupası karşılaşmalarında kullanılacak olan ve Afrika’da ’Vuvuzela’ olarak bilinen borazanların patentini alan Alman şirkete iş yapan Mehmet Biçici’nin firmasında üretilip tüm dünyaya dağıtılıyor. Almanya’nın Lüdenscheid şehrinde dünya’nın dev spor markalarına 3 vardiya çalışarak borazanları üreten firmada sekreterlik yapan 19 yaşındaki Esra Şenlikoğlu, 

“Şu anda işyerimizde yoğun bir çalışma var. Bunları dünya çapında üretiyoruz. Bütün dünyaya gidecek bunlar. Siyah kırmızı ve sarı olanlar Almanya için. İşlerin yoğunluğundan firmamız talebi karşılamak amacıyla 3 vardiya çalışıyor ve ben de arkadaşlarıma yardımcı olmak zorunda kalıyorum“ dedi. Firmanın sahibi Mehmet Biçici ise, “Dünya çapında tek firma olarak firmamızda bu ürün çıkıyor. Bu ürün bütün dünyaya bizim tarafımızdan üretilip yayılacak. Talep çok fazla, 3 vardiya 7 gün çalışıyoruz. Spor dalında Dünya çapında büyük firmalara üretim yapıyoruz ve şuan yoğun bir çalışma var. Talep çok yüksek umarız altından kalkabiliriz“ diye konuştu. 

Hasan Biçici ise, dünya kupası için bu ürünü üreten tek ülke olduklarını belirterek, 7 gün 24 saat çalışarak toğun talebi karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

HALUK TURAN-LÜNDENSCHEİD

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.