İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Enerji işçilerinden Tekel işçilerine destek

Enerji işçilerinden Tekel işçilerine destek
Enerji işçilerinden Tekel işçilerine destek

Yatağan ilçesindeki Yatağan Termik Santrali'nde çalışan Tes-İş Sendikası'na bağlı işçiler, Tekel işçilerine destek amacıyla santral içinde bir saat iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Sabah vardiyasına gelen işçiler, sabah saat 08.00-09.00 arası işe başlamadılar ve bir saat iş bıraktılar.

BEKİR TOSUN/MUĞLA

Yatağan Termik Santrali'nin girişinde bekleyen işçiler, santral girişinden Termik Santral İşletme Müdürlüğü önüne kadar slogan atarak yürüdü.

İşçiler, "Türk-İş göreve genel greve", "Şarter inecek üretim duracak", 'Hükümet şaşırma, sabrımızı taşırma" sloganları atarak işletme müdürlüğü önüne geldi. Saat 09.00'a kadar burada slogan atan Tes-İş Sendikası'na bağlı üyeler, Tekel işçilerinin haklarının verilmesine kadar eylemleri periyodik halde sürdüreceklerini açıkladı. Saat 08.00'de başlayan bir saatlik iş bırakma eyleminin ardından işçiler saat 09.00'da eylemlerini sessizce tamamlarken, sabah vardiyası için iş başı yaptılar.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Tekel işçisinin hakkının verilmesine kadar eylemlerin devam edeceğini belirterek, "Bundan sonra eylemlerimizde Türk-İş'in aldığı tüm kararlara uyarız. Biz Maden-İş ve Tes-İş sendikaları olarak iki kardeş sendikayız. Enerji ve maden işçisi her zaman bütün eylemlerde olduğu gibi Tekel işçisinin yanında olacak. Türk-İş bu sefer kararlı ve inançlı. Türkiye'de işçi sınıfının sembolü olmuş bir sendikayız. Tekel işçilerine her platformda destek olmaya devam edeceğiz. Sayın başbakan diyor ki, 'Yatarak para kazanıyorlar" Bu toplumun en temiz ve en öfkeli insanları işçilerdir. Bunu da kendisine hatırlatırız."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.