İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Engin Altay: Hükümete her türlü katkıya hazırız

Engin Altay: Hükümete her türlü katkıya hazırız
Engin Altay: Hükümete her türlü katkıya hazırız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, Kudüs konusunda, “Hükümet orta yere somut ve tutarlı çaba koymak zorundadır. Bu konuda her türlü destek ve katkıya hazırız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Altay, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin açığa alınmasına ilişkin Altay, “Ataşehir Belediyemizin Sayın Başkanı İlgezdi'nin iki aylığına uzaklaştırılması bir hukuk skandalıdır. Hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencileri bilir. Soruşturma aşamasında delil karartılabilir. Ama mahkeme aşamasında karartılamaz. Bu sudan gerekçelerle iki aylığına da olsa görevden uzaklaştırmak CHP'ye yönelik kin ve intikam projesidir. İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından hakkında takipsizlik verilmiş müfettişler soruşturma iznine konu bir durum tespit edememiş. Beraat etmiş. Bunların hepsini toplayıp bir gerekçe yaparak Belediye Başkan'ını görevden uzaklaştırıyorlar. Ataşehir Belediyesi'nde Belediye Başkanı'ndan çok savcılar, müfettişler oturdu bir buçuk yıldır. Hiçbir sonuç çıkaramadılar” şeklinde konuştu.

Kudüs konusunda Altay, “Hükümet orta yere somut ve tutarlı çaba koymak zorundadır. Bu konuda her türlü destek ve katkıya hazırız” dedi.

(Ahmet Umur Öztürk - İbrahim Berat Yılmaz/İHA)

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.