İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Fethiye'de film gibi kaza

Fethiye'de film gibi kaza
Fethiye'de film gibi kaza

Muğla’nın Fethiye ilçesi yakınlarına bulunan Badağ’da 1900 metreden atlayan Rus uyruklu yamaç paraşütçüsü ters rüzgar nedeniyle yaklaşık 200 metre uçtuktan sonra dengesini kaybedip straller çizerek 1700 metre uçuş pistinin yakınındaki kayalıklara düştü.

FETULLAH DAĞLI / MUĞLA

  

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Babadağ'dan atlayış yapan ancak ters rüzgar nedeniyle kayalıklara düşen Rus yamaç paraşütçüsü, yerini belli etmek için yaktığı ateş sayesinde kurtarıldı.

 

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde yamaç paraşütü yapmak için Babadağ'a çıkan Alexey Golovanov (35), 1900 metrelik pistte hazırlıklarını tamamlayıp saat 13.30 sıralarında havalandıktan 10 dakika sonra ters rüzgara kapıldı. Paraşütünü havada tutmak için mücadele eden paraşütçü, 1800 metre yükseklikte kayalıklara çakıldı. Düştüğü yerde hareketsiz kalan ve sol ayağının kaval kemiği kırılan paraşütçü bir süre yardım bekledi. Golovanov kurtarma ekibinin gelmediğini görünce ateş yakarak yerini diğer pilotlara gösterdi. Harekete geçen paraşüt firması yetkilileri yaralı paraşütçüyü kurtarmak için Dalaman'da konuşlu bulunan askeri helikopterden yardım istedi. Yaklaşık 3 saatlik çalışmayla kurtarılan yaralı paraşütçü helikopterle Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan paraşütçünün sol ayağının kaval kemiğinin kırıldığı ve yüzünde yaralanmalar olduğu öğrenildi.

 

Öte yandan Babadağ'da uçuşların 3 saat durmasına neden olan kaza sonrası atlayışlar yeniden başladı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.