İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Galatasaray'da Igor Tudor dönemi resmen bitti!

Galatasaray'da Igor Tudor dönemi resmen bitti!
Galatasaray'da Igor Tudor dönemi resmen bitti!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Teknik Direktör Igor Tudor ile yollarını ayırdıklarını ve 13 Ocak’ta olağanüstü seçim kararı aldıklarını açıkladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı camiayı yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Özbek, “Teknik Direktör ile ilgili bir karar aldık. Tudor ile ilişkimizi sonlandırdık. Daha sonra da Galatasaray Spor Kulübü nezdinde de 13 Ocak'ta olağanüstü seçim kararı aldık. Bunun da hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Seçim kaçınılmaz bir olay”
Galatasaray'ın geleceğine ait kararlar aldıklarını belirten Başkan Özbek, “Fatih Terim ile ilgili bir tartışma çıkmadı. Bizim aldığımız kararlar tamamen Galatasaray'ın geleceğine ait kararlar. Bugünkü yönetim ve başkanı yıpratmak için Galatasaray'ın menfaatlerine yönelik bir duruş var. Dolayısıyla Galatasaray Spor Kulübü bundan zarar görüyor. En azından bu zarar görme sürecini kısaltmak lazım. Zaten demokratik yapımız içinde seçim kaçınılmaz bir olay. Her zaman da gündemde olabilir” diye konuştu.

“Taraftarımız endişe etmesin”
Dursun Özbek, sarı-kırmızılı taraftarlara da seslenerek şunları söyledi:
“Bugünkü yönetim kurulu tamamen görevinin bilincinde ve Galatasaray'ın menfaatlerini korumak için çalışacaktır. Taraftarımız da endişe etmesin, Galatasaray'ın şampiyonluktaki süreci hiçbir şekilde etkilenmeyecektir.“

“Galatasaray'ın şampiyonluk yürüyüşü zedelenmez”
Dursun Özbek, takımın başına kimin geçeceğine dair netleşmiş bir durumun olmadığını söyleyerek, “Hepsi peş peşe olmaz. Bugün alınan kararla Tudor ile beraberliğimizin son bulmasıydı. Önümüzde bir süreç var. Yönetimimiz bu süreci de en iyi şekilde değerlendirecektir. Galatasaray'ın şampiyonluk yürüyüşünün zedelenmemesi için yönetim kurulu görevde” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 Galatasaray Kulübü, Teknik Direktör Igor Tudor ile yolların ayrıldığını KAP'a bildirdi.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, "Şirketimizin 18.12.2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Futbol A Takımı Teknik DirektörümüzIgor Tudor ve teknik ekibinin görevine son verilmesi konusunda oybirliği ile karar alınmıştır" denildi.

Öte yandan Galatasaray'da yönetim kurulu toplantısı da devam ediyor. Sarı-kırmızılıların teknik direktörülük için düşündüğü ilk isim Fatih Terim olurken, yönetim içindeki fikir ayrılığı yüzünden Terim için uzlaşılmış değil. Bazı yöneticiler ise yabancı hocanın takımın başına gelmesini istiyor ve düşünülen ilk isim Thomas Tuchel.

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.