İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Grundig televizyonlarına ödül

Grundig televizyonlarına ödül
Grundig televizyonlarına ödül

Grundig, NEO 40" LED televizyonu ile Amerika'daki Mimari ve Tasarım Müzesi (The Chicago Athenaeum) tarafından "2009 Good Design" tasarım ödülünü almaya hak kazandı.

İSTANBUL

Grundig'den yapılan açıklamaya göre, 2009 Good Design yarışmasında Grundig NEO 40" LED televizyon; teknoloji, estetik, kalite ve fonksiyonellik gibi kriterlerin yanı sıra, özellikle kendi alanına getirdiği farklı tasarım anlayışı ve özgünlüğü dikkate alınarak değerlendirildi.

"The Chicago Athenaeum"un 1950'den bu yana düzenlediği, kendi alanında inovasyon ile tasarımın sembolü olarak görülen, dünyanın eski ve en saygın ödüllerinden biri "Good Design"ın bu yılki yarışmasında, 40 ülkeden ünlü tasarım firmaları yarıştı. 

Hem üretici hem de tasarımcıların ödüllendirildiği yarışmanın jürisi, bu ay içerisinde New York'da biraraya gelerek 35 ülkeden 500 ürün tasarım ve grafik çalışmasını Good Design ödülüne layık gördü. Ödül alan ürünler, 2010'un Haziran ayında "The Chicagao Athenaeum" resmi web sitesinde de sergilenecek. 


Grundig, 2008 yılında da Chameleon 2 18,5" LCD televizyonu ile "The Chicago Athenaeum" tarafından Good Design 2008 ödülüne layık görülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.