İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Hakan Şükür, o diyaloğu anlattı

Hakan Şükür, o diyaloğu anlattı
Hakan Şükür, o diyaloğu anlattı

Shevchenko'nun kendisine Fenerbahçe'yi sorduğu iddilarını Hakan Şükür kabul etti... Eski Galatasaraylı futbolcu aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Sheva'nın Hakan Şükür'e F.Bahçe'yi sorduğu iddia edilirken, Hakan Şükür de iddiayı kabul etti!

Bu haber hakkında NTVSpor'un sorularına yanıt veren Hakan Şükür ise olaya açıklık getirdi ve Shevchenko'nun kendisiyle konuşup Fenerbahçe'yi sorduğunu doğruladı. Şükür'ün açıklamalarını Ajansspor derledi.

"SHEVA FENER'İ SORDU"

Kazakistan'daki stat açılışında uzun süre beraber olduklarını ve kalabalık nedeniyle soyunma odasında bekleyerek sohbet ettiklerini kaydeden Şükür, öncelikle Ukraynalı futbolcunun 'gelirim veya gelmem' kelimelerini kullanılmadığını ifade ederek; "Konuşmamızda Türkiye ile ilgili bilgi almaya çalıştı. Bilhassa da Fenerbahçe hakkında. Bütçe ile ilgili sorular sordu. Ben de yabancılarla ilgili bir sorun yaşanmadığını söyledim" dedi.


Kendisine 'Fenerbahçe'den teklif aldığı' hakkında bir yorumda bulunmadığını belirttiği oyuncuyla Türkiye ve sarı lacivertlilerin Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalması gibi konuları da konuştuklarını belirten Şükür;
"Tekliften bahsetmedi ama böyle bir bilgi almaya çalışınca, Fenerbahçe ile ilgili dedikodulardan ötürü ben de böyle bir görüşe vardım. Soyunma odasındaki konuşmada Hasan da vardı" ifadelerini kullandı.

"BU ORTAMDA COŞAR"


Böyle bir oyuncunun ülke futboluna çok önemli prestij kazandıracağını fakat ekonomik olarak yara açacağını da savunana Şükür şu görüşlerini paylaşarak sözlerin son verdi; "Böyle oyuncular büyük şeyler getiriyor ama büyük şeyler de götürüyor. Performans olarak son dönemde pek bir şey üretemese de kaliteli bir oyuncu ve başarıya susmış olması da Fenerbahçe için bir avantaj olabilir. Fenerbahçe'de son dönemde sistem de değişti. Bu ortamın onu coşturacağını düşünüyorum.

Fakat Lincoln örneğini de yaşadık. Zararına geri vermiş oluyorsunuz bu tip futbolcuları. Türk futbolu adına ekonomik açıdan değil ama futbol açısından çok önemli bir transfer olur. Birkaç sene verim alınacağını da düşünüyorum. Ayrıca forma satışı sağlanabilecek bir oyuncu, Carlos örneğindeki gibi. Yine de 32 yaşındaki bir oyuncu ile 4 yıllık kontrat yapılması hakkında çok iyi düşünülmeli. Kendisi ile Milan döneminden de tanışıyoruz. Karakterli bir oyuncu."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.