İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

İHA 20 yaşında

İHA 20 yaşında
İHA 20 yaşında

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören tarafından 4 Ocak 1993’te kurulan İhlas Haber Ajansı (İHA), bugün başarılarla dolu 20 yılın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

İstanbul Cağaloğlu’nda 20 yıl önce sade bir törenle yayın hayatına başlayan İHA, bugün 5 kıtada 800 muhabiri ile yaptığı haberleri Türkiye ve dünyadaki bin 500’den fazla abonesine ulaştırıyor.

Sivas olayları, Alaattin Çakıcı’nın Fransa’da yakalanması ve Amerikalı Taliban John Walker’ın Afganistan’da ele geçirilmesi gibi dünya çapında daha pek çok özel habere imza atan İHA, en büyük başarısını ise 2003 yılındaki Irak savaşında gösterdi. 20 Mart 2003 tarihinde, Amerikan güçlerinin Irak’a saldırması ile başlayan savaşta, Türk medya kuruluşlarının tamamı, dünya medyasının da çok büyük bir kısmının can güvenliği ve şiddetli savaş şartlarından dolayı Bağdat’ı terk ettiğinde, beş kişiden oluşan İHA ekibi, savaşın ikinci günü kendilerine katılan Türkiye Gazetesi muhabirleri İrfan Özfatura ve Osman Sağırlı ile birlikte, yaşananları Türk ve dünya medyasına anbean iletmeyi başardı.

ENVER ÖREN: İHA İLE GURUR DUYUYORUM

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, 20. kuruluş yıldönümü münasebetiyle İHA’ya yaptığı açıklamada, “İHA benim en önemli projelerimden biridir. İHA ile gurur duyuyorum, 20 yılda çok güzel işler yaptık” şeklinde konuştu.

THOMAS BONIFIELD: AMACIMIZ İHA'YI DÜNYANIN EN BAŞARILISI YAPMAK

İHA Genel Müdürü Thomas Bonifield da, "Sayın Enver Ören'in arzusunu gerçekleştirmek yani İHA'yı dünyanın en başarılı haber ajansı yapmak için çalışıyoruz. Bu noktada hem Türkiye'de hem de dünyanın değişik ülkelerinde büyüme faaliyetlerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.

BAKAN'LARDAN KUTLAMA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "İhlas Haber Ajansı'nın 20. Kuruluş yıldönümünü kutlar, İHA çalışanlarına başarı dileklerimi ve sevgilerimi sunarım"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız; "Türkiye'nin en büyük medya grubunun üyesi olan İHA, modern teknolojik imkanları ve profesyonel ekibi ile her gün yeni bir başarıya imza atmaktadır. İhlas Haber Ajansı'nın en kısa zamanda dünyanın önde gelen ajanslarından biri olacağı dileğiyle; 20. Kuruluş yıldönümünü kutlar, ajansın bugünlere gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunanları tebrik eder, yayın hayatındaki başarılarının sürmesini dilerim"

 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.