İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

İntihar bombacısının eşi: O eylemi yapması normal

İntihar bombacısının eşi: O eylemi yapması normal
İntihar bombacısının eşi: O eylemi yapması normal

Afganistan'da CIA üssüne düzenlediği saldırıda 8 kişinin ölümüne neden olan intihar bombacısı Mulal El Balavi'nin Türk eşi Defne Bayrak, "O eylemi yapması garipsenecek bir şey değil. Onu çok seviyorum, inşallah şehittir" dedi.

ÖMER FARUK AYDEMİR/İSTANBUL

İntihar bombacısı eşinin eylemi ile bir anda dünya gündemine oturan Defne Bayrak, Fatih'teki Mazlumder'i ziyaret etti. Üzgün olduğu gözlenen Bayrak, ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Eşinin böyle bir eylem yapmasını beklemediğini anlatan Bayrak, "Çünkü eşim oraya okumaya gitmişti. Daha sonra orada çalışmaya başlamıştı. En son konuşmamız 1.5 ay önceydi. İnternet üzerinden de 10 gün önce görüşmüştük. Gayet normaldi ve Türkiye'ye gelecekti" diye konuştu.

Eşi Mulal El Balavi'nin böyle bir eylem yapmasının garipsenecek bir şey olmadığını savunan Bayrak, konunun bu kadar gündeme gelmesinin nedeninin olayın içinde CIA ve Ürdün istihbaratının yer alması olduğunu söyledi. Bayrak, "Burada da yapılacak tahmin onları kullanıyor olması. Eşimin ajan olduğuna inanmıyorum. Ajan olacak fikirleri yoktu. Allah eşime rahmet eylesin, onu çok seviyorum. İnşallah şehittir" şeklinde konuştu.

Bayrak açıklamalarının ardından dernekten ayrıldı.

 

EMNİYET, DEFNE BAYRAK'IN BİLGİSİNE BAŞVURDUĞUNU AÇIKLADI

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Afganistan'da gerçekleştirilen bombalı saldırının faili olduğu sanılan Ürdünlü Hamam Khaleel Mumammed Abumallal'ın eşi Defne Bayrak'ın bilgisine başvurulduğunu açıkladı.
Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "30.12.2009 Günü Afganistan'da bulunan Amerikan üstüne saldırı eylemini gerçekleştiren kişinin Hamam Khaleel Mumammed Abumallal isimli şahıs olduğuna dair basında yer alan haberler üzerine eşi Defne Bayrak (Momammad Abumallal) İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'CMK 250. Maddesi ile yetkili' kendisinin konuyla ilgili olarak bilgisine başvurulması şeklindeki talebi doğrultusunda; 07.01.2010 günü saat 18.00 itibariyle davet edildiği müdürlüğümüze gelmiş olup, müdürlüğümüzün görevlilerince bilgisine başvurulması sonrasında saat 22.45 itibariyle ayrılmıştır. Konuya ilişkin bazı medya organlarında yer alan spekülatif haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

 

YÜKSEL ŞİMŞEK-İSTANBUL

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.