İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

İşte Türkiye'nin hızlı büyüyen 100 şirketi

İşte Türkiye'nin hızlı büyüyen 100 şirketi
İşte Türkiye'nin hızlı büyüyen 100 şirketi

Türkiye’de küresel ölçekte markalaşma yolunda ilerleyen ve en hızlı büyüyen ilk 100 şirket, “Türkiye 100 Yarışması” ödül töreninde açıklandı. Yarışmanın birincisi 2011-2013 döneminde satış gelirlerini yüzde 8.754 oranında artıran Maren Maraş Elektrik oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin belirlendiği “Türkiye 100 Yarışması” Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. Ödül törenine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Talat Ulusever, Türkiye genelinde dereceye giren şirketlerin yöneticileri ve davetliler katıldı.
Başarılı girişimcileri teşvik etmek ve gençlere rol model olmalarını sağlamak için yapılan yarışma sonuçları protokol konuşmalarının ardından sırayla açıklandı. Dereceye giren şirketlerin yöneticileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar'dan ödüllerini aldı.

EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKET YARIŞMASINDA İLK 5
Küresel ölçekte dikkat çekmek için yürütülen Türkiye 100 Yarışması'nda ilk 5'e giren şirketler şu şekilde; Maren Maraş Elektrik, Karbil Yazılım (yüzde 2.501), Emza Enerji (yüzde 2.361), Lokman Hekim Sağlık Hizmetleri (yüzde 1.722) ve PAYTR Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri (yüzde 1.196) büyüme oranıyla yer aldı.

“BAŞARILI İNSANLARIMIZIN ROL MODEL OLMASINA İHTİYACIMIZ VAR”
Dereceye giren şirketlerin güvenirliliği ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendireceğini ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dereceye giren şirketler ABD'de düzenleyeceğimiz iş seyahati ile orayı tanıyacaklar. Böylece bu şirketlerimizi uluslararası yatırımcılarla ve müşteriler ile bir araya getirerek büyümelerine katkı sağlayacağız. Girişimciliğin ülkemizde daha çok desteklenmesi gerekiyor. Başarılı insanlarımızın vitrine çıkarılmasına ve gençlerimize rol model olmasına ihtiyacımız var. ABD'deki gençlere ileride kim olunmak istiyorsunuz diye sorulduğunda Steve Jobs ve Mark Zuckerberg gibi isimler öne çıkıyor. Ama Türkiye'den kimse ünlü bir girişimci olmayı hedeflemiyor. Çünkü çocuklarımıza böyle bir vizyon verememişiz” diye konuştu.

İLK YÜZDE İLK GIDA FİRMASI PAŞA DÖNER
Yarışmada aldıkları ödülden mutluluk duyduğunu ifade eden Dönersan A.Ş Paşa Döner Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Şenocak, “Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketinin belirlendiği yarışmanın 3'üncüsü yapılıyor. Biz bu yarışmaya ilk kez katıldığımız yıl ilk 100 şirketin içerisinden 8'inci sırada yer aldık. Gıda sektörü anlamında en hızlı büyüyen Türkiye birinciliğini almış olduk. Şirketlerin büyümesi ve bizim için heyecan oluşturması adına güzel bir yarışma oldu” dedi.
Türkiye'de en hızlı büyüyen 100 şirketin açıklandığı ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ve düzenlenen akşam yemeği ile son buldu.

AHMET FARUK SARIKOÇ - MURAT ERGİN
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.