İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İtalya Çin'de bulunan vatandaşlarının tahliyesine hazırlanıyor

İtalya Çin'de bulunan vatandaşlarının tahliyesine hazırlanıyor
İtalya Çin'de bulunan vatandaşlarının tahliyesine hazırlanıyor

İtalya, Korona virüsü nedeniyle Çin’de bulunan vatandaşlarını tahliyeye hazırlandıklarını açıkladı. İngiltere ise Çin’den gelen vatandaşlarını tecrit edeceklerini bildirdi.

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülen ve dünya genelinde korkuya neden olan Korona virüsüne karşı tedbirler alınmaya devam ediliyor. İtalya, Çin'de bulunan vatandaşlarının tahliyesi için hazırlandıklarını belirtirken, İngiltere tahliye edilen vatandaşların tecrit edileceğini bildirdi.

İTALYA, TAHLİYEYE HAZIRLANIYOR

İtalya Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, İtalyan yetkililer Çin'de bulunan vatandaşlarının tahliyesi için hazırlıklara başladı. Karantina altına alınan Wuhan kentinde yaklaşık 50 vatandaşlarının bulunduğunu belirten Bakanlık, tahliye uçuşlarının Perşembe günü yapılacağını bildirdi.

İNGİLTERE ÇİN'DEN GELEN VATANDAŞLARINI TECRİT EDECEK

İngiltere Sağlık Sekreteri Matt Hancock sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çin'de bulunan vatandaşlarını tahliye etmek için çalıştıklarını belirtti. Hancock, kamu güvenliğinin birinci öncelikleri olduğuna vurgu yaparak, “Wuhan'dan gelen tüm vatandaşlarımız 14 gün boyunca tecrit edilip, iyileşmeleri için gerekli olan tedaviyi görecekler” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.